Prasidėjo Kauno IX forto muziejaus remonto darbai

Antradienis, 10 sausio 2023

Po remonto darbų Kauno IX forto muziejus pasitiks lankytojus moderniomis, atnaujintomis ekspozicijų salėmis, suvenyrų parduotuve ir kavine.

Pasak projektavimo darbus atlikusios UAB „Maspro“ architekčių, G. Šliurpaitės ir L. Barčaitės, sėkmingai pradėti statybos darbus leido dar projektavimo stadijoje sklandžiai vykęs darbas su užsakovu.

Prasidėjo Kauno IX forto muziejaus remonto darbai 1
Prasidėjo Kauno IX forto muziejaus remonto darbai 1
Taip pat skaitykite

„Projektavimo darbai kartu su užsakovu – Kauno IX forto muziejumi – vyko itin sklandžiai. Galime tik padėkoti muziejui už profesionalumą bendradarbiaujant ir rengiant projektinius pasiūlymus. Tik konstruktyvaus bendradarbiavimo dėka jau pradedami remonto darbai. Galime pasidžiaugti, kad lankytojams po renovacijos muziejus taps šiuolaikiškesniu, erdvesniu ir labiau pritaikytu jų patogumui“, – sako Gabrielė Šliurpaitė.

Remontuojant muziejų bus keičiamas pagrindinis patekimas į pastatą. Jis bus perkeliamas iš rytinės pastato pusės į vakarinę.

Muziejuje atsiras erdvė lankytojų laukimui, kurioje papildomai numatoma įrengti vietą suvenyrų parduotuvei ar knygynui. Prie jos bus patalpa lankytojų daiktų spintelėms bei rūbams.

Muziejuje po renovacijos taip pat atsiras ir nauja edukacijos zona, kurios baldus ir akustinę pertvarą galima bus perstatyti pagal esamus poreikius. Bus atnaujinta ir kino salė, kurioje numatyta įrengti ir vietą garso bei vaizdo medžiagos sistemų valdymui.

Po rekonstrukcijos Kauno IX forto muziejaus lankytojai galės apsilankyti ir čia pradėsiančioje veikti kavinėje su lauko erdve.

Planuojama, kad po remonto darbų atsiras ir patalpos, skirtos saugoti ir prižiūrėti Kauno IX forto muziejaus rinkinius.

Nepamiršti ir muziejaus darbuotojai. Jiems suprojektuotos naujos administracinės patalpos su kabinetais, poilsio patalpomis, apsaugos postu ir virtuvėle.

Luknė Barčaitė teigia, kad teikiant projektinius pasiūlymus pastato remontui, siekta išsaugoti pastato vertingąsias savybės, kurios išliks, tačiau muziejaus vidus pastebimai atsinaujins, taps šiuolaikiškesnis.

„Visur, kur nėra saugomų pastato vertingųjų savybių, pastate numatomos šiuolaikiškos naujos apdailos lubos, grindys, sienos. Pastatas pasikeis į gerą – jis bus maksimaliai pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams“, – teigia architektė.

Temos: Gerbūvis
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai