Realu.lt

Premjeras su „Lietuvos energijos“ vadovu aptars kogeneracinių jėgainių projektus

Premjeras su „Lietuvos energijos“ vadovu aptars kogeneracinių jėgainių projektus

Po kai kurių pastarųjų premjero pareiškimų dėl energetikos grupės „Lietuvos energija“ neva neskaidriai įgyvendinamų kogeneracinių jėgainių Vilniuje ir Kaune projektų, jie bus aptarti Sauliaus Skvernelio ir grupės vadovo Dariaus Maikštėno susitikime trečiadienį. 

„Bus pasikalbėta apie kogeneracines elektrines, taip pat šiukšlių deginimą Vilniuje, aptarti kiti klausimai. Sieksime, kad sostinėje būtų deginamas kiek galima mažesnis atliekų kiekis, o jei tai bus daroma, kad tai būtų daroma saugiomis sąlygomis“, – sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas

Anot jo, „Lietuvos energijos“ vadovas premjerą taip pat supažindins su naująja grupės strategija.

Susitikime dalyvaus energetikos bei aplinkos ministrai Žygimantas Vaičiūnas ir Kęstutis Navickas. 

Gegužės viduryje S. Skvernelis pareiškė, jog Vilniaus ir Kauno kogeneracinės jėgainės yra korupcinės ir „nuodijančios“ žmones, be to, dėl jų Vyriausybė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Vyriausybės vadovas buvo užsiminęs apie projektų stabdymą.

D. Maikštės gegužės pabaigoje interviu sakė, kad „Lietuvos energija“ nesvarsto galimybės atsisakyti jėgainių projektų, taip pat skeptiškai vertino galimybę peržiūrėti jų sąmatas, nes jau yra pasirašyta didžioji dalis sutarčių.

Planuojama, kad 345 mln. eurų vertės Vilniaus jėgainė pradės veikti 2019-ųjų pabaigoje, o 150 mln. eurų vertės Kauno jėgainė – 2020 metais.

Pasidalink naujiena