Realu.lt

Prognozuojama, jog 2022 m. investicijos į Azijos komercinį NT augs 15 proc.

Prognozuojama, jog 2022 m. investicijos į Azijos komercinį NT augs 15 proc.

Tarptautinė nekilnojamojo turto konsultantė JLL tikisi, kad investicijų į komercinį nekilnojamąjį turtą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione apimtis 2022 metais sieks apie 200 mlrd. dolerių. Tai daugiau nei 15 proc. daugiau nei prognozuojamas 2021 m. metinis rezultatas (162–169 mlrd. dolerių).

JLL analitikų teigimu, prie investicinio aktyvumo didėjimo prisidės keli veiksniai: stiprėjanti biurų rinka, didelė modernių logistikos patalpų paklausa bei nuolatinis alternatyvių sektorių, tokių kaip duomenų centrai, augimas bei taikomųjų gyvybės mokslų plėtra.

Investuotojų pasitikėjimas rinka auga dėl besitęsiančios urbanizacijos, augančio pragyvenimo lygio ir viduriniosios klasės augimo bei spartėjančių elektroninės komercijos plėtros tempų.

„2022 m. Azijos ir Ramiojo vandenyno nekilnojamojo turto rinkos bus stipresnės, nes investuotojai išliks optimistiški, o nuomos veikla ir toliau aktyvės“, – sakė JLL generalinis direktorius Anthony Cowesas.

„Žinoma, kelias į ekonomikos atsigavimą nėra paprastas, tačiau iš klientų girdime, kad jie įsitikinę, jog žmonės po truputį iš namų grįš į biurus. Investuotojų nuotaikos yra teigiamos, nors neapibrėžtumas išlieka ir priimant sprendimus tenka į jį atsižvelgti”.

JLL prognozuoja, kad į nekilnojamąjį turtą nukreipto kapitalo dydis išliks stabilus visus 2022 m. Tuo pačiu investuotojai daugiau investuos į avantiūrinius projektus, ypač Kinijoje ir Japonijoje.

2022 m. biurų rinka Azijos ir Ramiojo vandenyno regione padidės 6,9 mln. kvadratinių metrų, tai yra 13 proc. daugiau nei 2021 m.

Tikimasi, kad logistikos patalpų atsargos nuo 2021 iki 2022 m. padidės 17 proc., o tai yra sparčiausias metinis augimo tempas. Rinkoje turėtų atsirasti 20,8 mln. kv. m naujų patalpų. Iki 2025 m., padidėjus akcijų kiekiui ir perskirstant portfelius, investicijos į logistiką išaugs iki 60 mlrd. dolerių per metus.

Prognozuojama, kad 2022 m. investicijos į viešbučius padidės 30 proc. ir viršys 9 mlrd. dolerių ribą.

Duomenų centrų paklausa ir toliau augs tiek iš investuotojų, tiek iš nuomininkų pusės. Debesų kompiuterijos rinka išaugs 400 proc. nuo 37 mlrd. dolerių 2021 m. iki 179 mlrd. dolerių 2026 m.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena