Realu.lt

Prognozuojama, kad Nyderlanduose būsto kainos nedidės iki 2023 metų

Prognozuojama, kad Nyderlanduose būsto kainos nedidės iki 2023 metų

2020 m. rugsėjo 9 d.
 Autorė: Viktorija Zakirova
 21

„Rabobank“ kainų smukimą sieja su padidėjusiu nedarbu.

 

Ko tikėtis? Dėl koronaviruso krizės didės nedarbas, kuris lems būsto paklausos mažėjimą, todėl kainos nors ir nedaug, bet kris, pareiškė „Rabobank“. Banko specialistai mano, kad Nyderlanduose nekilnojamojo turto kainos 2021 metais vidutiniškai 0,8 proc. bus mažesnės nei šiemet. O 2022 metais smuks dar 2,6 proc. Tada būstas pradės vėl brangti, praneša “NL Times“.

Detaliau:

Būsto rinkos smukimas įvyks vėliau, nei bankas prognozavo savo ankstesnėje ketvirčio ataskaitoje, kai pareiškė, kad kainos pradės kristi 2020 m. paskutinį ketvirtį. Tai gali būti susiję su valstybės pagalba kovai su koronavirusu, kuri iki šiol leidžia išsaugoti stabilų užimtumą, bent jau potencialiems nekilnojamojo turto pirkėjams nuo 25 metų ir vyresniems asmenims.

Bet galiausiai žmonės praras darbą arba bent jau nerimaus, kad galės jo netekti, prognozuoja „Rabobank“. Dėl to būsto vienetų nuo 220 tūkst., parduotų šiemet, sumažės iki 190 tūkst. kitais metais.

Kas dar? Tuo tarpu dar liepą specialistai skelbė, kad Nyderlanduose ir toliau užtikrintai brangsta namai ir butai. Taip pat kilo nuomos mokestis. Tai galima paaiškinti ir tuo, kad Amsterdame nuomojamų būtų skaičius sumažėjo 75 proc.

Paantraštės: Nyderlandai, Rinkų analizė, Nekilnojamasis turtas, Prognozė

Šaltinis: //prian.ru/ 

 

Pasidalink naujiena