Realu.lt

Radvilų rūmų vidinę ir išorinę erdves sujungs Mindaugo Navako paroda „Kambariuose ir lauke“

Radvilų rūmų vidinę ir išorinę erdves sujungs Mindaugo Navako paroda „Kambariuose ir lauke“

Priešais akliną, tinkuotą plytų sieną prie Radvilų rūmų Vilniuje pastatyta nauja skulptūra – tai penktadienį čia atidaromos Mindaugo Navako darbų parodos „Kambariuose ir lauke“, veiksiančios iki spalio 31 d., dalis.

Skulptorius istorinio pastato prieigose įkomponavo vitališką, keturių granito blokų skulptūrinį objektą „Koja“, kuriantį dialogą su istorine aplinka bei ryškinantį muziejinę atnaujinto pastato paskirtį.

Rekonstruotoje istorinių Radvilų rūmų keturių kambarių ekspozicinėje erdvėje autorius pristatys naujausius darbus, skulptūrinius objektus, sumontuotus iš degto, poliruoto, glazūruoto (auksu, mėliu) porceliano segmentų. Kurdamas masyvius istoristinio interjero objektus, autorius galynėjosi su ypatingu įnoringumu ir trapumu pasižyminčia medžiaga, dažniausiai naudojama prabangių indų servizų gamybai.

Parodoje atsiskleidžia autorių dominantis daugiasluoksnis skulptūrinio objekto santykis su jį supančia aplinka ir kultūra, atskleidžiant šiuose dialoguose glūdinčias metafizines grėsmes, egzistencinio nerimo ir nerimtumo kupiną ironiją.

Parodą lydės edukacinių užsiėmimų bei ekskursijų ir diskusijų programa, rengiama su projekto partneriais: galerija (AV17) ir Lietuvos meno pažinimo centru TARTLE.

Šaltinis: vilnius.lt

Pasidalink naujiena