„Realco“ žengia į aukcionų nišą: ketina parduoti prabangų NT ir išbandyti naują formatą

Pirmadienis, 05 rugsėjo 2022

Aukcionas Lietuvoje yra vis dar naujas, bet pamažu atrandamas būdas parduoti prabangų būstą pirminėje nekilnojamo turto (NT) rinkoje. Iki šiol buvo įprasta tokiu būdu parduoti privatų ar valstybei priklausantį turtą, tačiau aukcionų veidas Lietuvoje keičiasi – juos išbando NT vystytojai, apie aukcionų rinkos tendencijas kalba ekspertai.

NT plėtros bendrovės „Realco“ vadovo Juliaus Dovidonio teigimu, Lietuvoje NT aukcionai pirkėjams ir pardavėjams nebekelia nemalonių asociacijų, mat šiandien aukcionai pradedami vertinti kaip skaidrus, patogus ir greitas būdas įsigyti būstą.  

„Realco“ žengia į aukcionų nišą: ketina parduoti prabangų NT ir išbandyti naują formatą 1
„Realco“ žengia į aukcionų nišą: ketina parduoti prabangų NT ir išbandyti naują formatą 1

„Aukcionas paprastai garantuoja greitą ir ekonomiškai efektyvų sandorį abiem pusėms. Didžiausias skirtumas tarp jo ir įprasto pardavimo būdo – nustatyta konkreti pardavimo data, kas padeda išvengti procesų vilkinimo. Atsigręžimas į aukcionus tampa įrankiu pirkėjams pasiūlyti daugiau būsto įsigijimo galimybių“, – komentuoja jis.

Aukcionai NT rinkoje – neišnaudota niša

Prabangaus NT pardavimo aukcione formatas dėl savo patogumo yra itin paplitęs JAV, tačiau po truputį atranda savo nišą ir Lietuvoje. Iki šiol šį būdą mūsų šalyje yra išbandę vos keletas NT vystytojų, tačiau, pasak J. Dovidonio, aukcionas yra viliojanti alternatyva rinkai parduoti būstus bendrovės vystomuose projektuose.

„Realco“ šiuo metu išbando tokį pardavimų formatą ir rugsėjo pradžioje aukcione ketina parduoti savo pirmąjį būstą – tai paskutinieji apartamentai prestižiniame „Šventosios vartų“ projekte. Pradinė prabangaus būsto ant Baltijos jūros kranto kaina yra 360 tūkst. eurų.

„Skelbdami aukcioną savo projekto apartamentams norime išbandyti naują pardavimo formatą pirminėje NT rinkoje. Matome, kad ši rinkos dalis dar nėra užimta, tačiau yra būtina formuoti tradicijas ir pirkėjų įpročius. Tai nauja pirkimo galimybė ir patiems klientams. Aukcionas užtikrina, kad turtas bus parduotas už tikrąją rinkos vertę ir per palyginti trumpą laiką. Nauda vystytojams – aukcione parduodamas turtas paskatins pirkėjus pasidomėti ir kitais plėtojamais projektais, tai dalinai kompensuoja vystytojo patiriamas išlaidas organizuojant aukcioną“, – kalba „Realco“ vadovas.

Kalbėdamas apie naudą pirkėjams J. Dovidonis sako, kad aukcionu perkamas turtas gali būti gera investicija, nes, kaip minėta, būsto kaina atitinka tikrąją rinkos vertę. Be to, būsto paieška aukcionuose atveria galimybes rasti unikalių variantų bei suteikia galią patiems nustatyti kainą.

„Aukcionai pirkėjams tampa patrauklūs, nes eliminuoja ilgas derybas ir sutrumpina turto įsigijimo laiką. Be to, pirkėjai žino, kad konkuruoja sąžiningai ir tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir visi kiti aukciono dalyviai, jie gauna išsamią informaciją apie nekilnojamąjį turtą. Neatsitiktinai tokį turtą parduoti pasirinkome Registrų centro platformoje“, – aiškina ekspertas.

Aukcionuose parduodama daugiau objektų

Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus vadovo Sauliaus Grudzinsko  teigimu, Lietuvoje vis labiau populiarėja aukcionai, o tai parodo kasmet augantis juose parduodamų objektų skaičius.

„Skaičiuojame, kad iš viso pernai viešojo ir privataus sektoriaus įmonės bei organizacijos aukciono būdu pardavė ar išnuomojo turto už 99 mln. eurų. Toks aukcionų populiarėjimas leidžia prognozuoti, kad šiuo pardavimo formatu dažniau naudotis pradės turtą norintis parduoti privatus verslas, tarp kurių ir šalies NT vystytojai“, – pažymi S. Grudzinskas.

Jis priduria, kad nors aukcionuose parduodamas tiek kilnojamasis, tiek nekilnojamasis turtas, dominuoja būtent pastarasis: pastatai, patalpos, garažai, žemės sklypai ir kt. Nuo 2016-ųjų realizuoto turto aukcionuose skaičius išaugo 20 kartų – nuo 93 iki 1904 vienetų. Atitinkamai sandorių vertė pakilo nuo 9 mln. iki jau minėtų 99 mln. eurų.

„Realco“ taip pat ketina išbandyti naują formatą – aukcione parduos per visą pastato aukštą išsidėsčiusius erdvius trijų kambarių apartamentus Šventojoje, projekte „Šventosios vartai“. Prabangaus atostogų būsto plotas siekia kiek daugiau nei 76 kv. metrus. Pajūrio panorama atsiveria per panoraminius langus, įspūdingu vaizdu taip pat galima mėgautis 15 kv. metrų terasoje. Kartu su apartamentais parduodama ir vieta automobiliui bei sandėliukas.

Registracija į aukcioną prasidės rugsėjo 5 d.

Daugiau informacijos https://www.sventosiosvartai.lt/.

Temos: Prabangus NT
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai