Realu.lt

Renkatės lauko baldus? 5 klaidos, kurių reikėtų vengti

Renkatės lauko baldus? 5 klaidos, kurių reikėtų vengti

Įsibėgėjantis pavasaris  - pats geriausias metas pagalvoti, kaip leisime vasarą. Jei turite namą, terasą ar erdvų balkoną, be patogų ir funkcionalių lauko baldų neišsiversite. Kaip juos išsirinkti? Į ką atkreipti dėmesį ir kokių klaidų nedaryti?

1. Neišmatuojama erdvė ir baldai

Nesvarbu, ar lauko baldus pirksite fizinėje parduotuvėje ar internetu, pirmas darbas, kurį turite atlikti - išmatuoti erdvę, kuriai ieškote baldų. Matuodami „iš akies” galite likti nusivylę, nes užsakyti baldai netilps arba juos teks sustatyti kitaip, nei planavote. Nepatingėkite paimti metro ir užsirašyti tikslius matmenis. Taip pat rekomenduojama lipnia juosta pasižymėti, kur kokie baldai stovės. Taip lengviau įsivaizduosite, kokio dydžio baldai yra iš tikrųjų ir kiek erdvės jie užima. Gali būti, kad jūsų išsirinktas stalas bus per didelis, o galbūt dar lieka vietos papildomam krėslui.

Uždaroje ar apribotoje erdvėje - terasoje, balkone - svarbu baldus išdėstyti taip, kad jie netrukdytų lengvai judėti ir patogiai jais naudotis. Tad gerai apgalvokite, kiek, kokių ir kokio dydžio baldų jums reikia.

2. Pasirenkama netinkama baldų medžiaga

Kai bandote sukurti kažką neįprasto ir nenuobodaus, nesunku susivilioti ryškiomis spalvomis ar madingu dizainu. Tačiau jei nekreipsite dėmesio į baldų kokybę, konstrukciją ar medžiagas, galite išmesti pinigus į balą, o džiaugsmo iš savo pirkinio patirsite mažai.

Kaip žinoti, kokie lauko baldai geriausia atlaikys drėgmę ir saulės spindulius? Nebijokite konsultuotis su specialistais ir būkite pasiruošę gauti kalną informacijos, kurią jums reikės apdoroti ir kuria remiantis teks priimti sprendimą.

Pavyzdžiui, vytelės yra klasikinis pasirinkimas lauko baldams, tačiau, kalbant apie praktiškumą, vertėtų pagalvoti apie iš sintetinės dervos vytelių pagamintus baldus. Pastarieji yra atsparesni drėgmei, saulės spinduliams, temperatūros pokyčiams bei yra lengviau prižiūrimi.

Kitas pasirinkimas - baldai su metaliniais rėmais. Metalas paprastai būna padengtas drėgmei atspariu sluoksniu, tačiau čia itin svarbu atkreipti dėmesį į kokybę, juk nenorite po lauko baldų keisti kiekvienais metais.

3. Neatsižvelgiama į gyvenamąją aplinką

Tam, kad kuo ilgiau džiaugtumėtės lauko baldais, objektyviai įvertinkite aplinką, kurioje jie bus. Jei gyvenate prie jūros, sūrus oras ir didesnė drėgmė gali labai pakenkti lauko baldams, ypatingai tam tikroms metalo rūšims.

Kokie augalai augs šalia baldų? Ar medžiai, po kuriais stovės jūsų naujas pintas kampas nevarvina sulos? O ar esate pasiruošę iš savo naujųjų pintų lauko baldų rankioti pušies spyglius?

Ar į vietą, kurioje stovės lauko baldai, patenka tiesioginiai saulės spinduliai? Metalas, ilgai būdamas karštyje, gali įkaisti ir sužeisti jus ar jūsų svečius.

4. Neišbandomas baldų patogumas ir funkcionalumas

Daugelis pirkėjai per greitai apsiperka. Jie neišbando baldų, neatsisėda taip, kaip sėdės ant jų namuose. Vytelių raštas krėslo atramoje gali atrodyti labai dailiai, tačiau atsirėmus gali įsirėžti į nugarą ir tai sužinosite tik parsigabenę baldą namo. Baldus labai svarbu išbandyti patiems.

Jei baldus perkate internetu ir nėra galimybės jų išbandyti, ieškoti kitų pirkėjų atsiliepimų ir nuomonių apie išsirinktus baldus.

5. Pirkinys neatitinka poreikių

Jei dažnai sulaukiate svečių, įsigykite pakankamai lauko kėdžių. Jei mieliau leidžiate laiką pavėsyje skaitydami ar snausdami, verta pagalvoti apie skėtį.

Įvertinkite savo šeimos įpročius ir poreikius. Jei įtariate, kad jūsų paaugliai nuolat kovos dėl „geriausio” gulto, apsvarstykite galimybę įsigyti dar vieną. Jei mėgstate kieme gurkšnoti gėrimus, jums reikės šoninių staliukų stiklinėms ir puodeliams pasidėti.

Interjero dizaineriai ragina nepamiršti ir kilimėlio ant terasos grindų bei augalų. Terasos ir balkonai tampa vis svarbesnėmis poilsio, o kartais ir darbo erdvėmis, todėl įsirenkite jas protingai ir patogiai.

Pasidalink naujiena