Realu.lt

Renovacija Rygoje: per devynerius metus planuojama apšiltinti 3000 pastatų

Renovacija Rygoje: per devynerius metus planuojama apšiltinti 3000 pastatų

Rygos miesto taryba įsipareigojo per ateinančius devynerius metus renovuoti ir apšiltinti 3000 daugiabučių Rygoje. Finansų įstaiga „Altum“ į daugiabučių atnaujinimo projektus iki 2023 m. investuos 169 mln. eurų, praneša naujienų portalas LSM.LV.

“Altum” finansavimo dėka Rygoje jau baigta 19 renovacijos projektų, dar 170 projektų yra įvairiuose eigos etapuose. Senos statybos daugiabučių renovacija Rygoje yra labai aktualus klausimas. Sovietmečiu statyti būstai pinga, o lyginant su kitomis Baltijos šalių sostinėmis, Rygos nekilnojamasis turtas yra labiausiai prieinamas gyventojams.

Iš beveik tūkstančio pateiktų projektų, kuriuos planuojama atnaujinti per artimiausius metus, tik 20% (194 pastatai) yra Rygoje. „Altum“ energijos vartojimo efektyvumo programų skyriaus vedėja Ieva Verzemniece apskaičiavo, kad, atsižvelgiant į gyventojų ir gyvenamųjų pastatų skaičių, sostinė turėjo pateikti mažiausiai 500 projektų. Tačiau problema ta, kad kuo didesnis namas, tuo sunkiau susitarti. Be to, ES kelia didelius reikalavimus rengiant dokumentus, o ir dėl pandemijos projekto įgyvendinimas užtrunka daug ilgiau.

“Tam, kad projektas būtų vykdomas, už jį turi balsuoti daugiau nei pusė namo gyventojų. Kuo didesnis namas, tuo sunkiau surinkti reikiamą balsų skaičių. Pastebėjome, kad didelę teigiamą įtaką gyventojų apsisprendimui turi ir įgyvendinti pavyzdžiai: jei vienas namas apšiltinamas, tai ir jo kaimynus skatina sutikti su renovacija”, - sakė „Altum” atstovė.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena