Realu.lt

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui - Konkurencijos tarybos žalia šviesa

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui - Konkurencijos tarybos žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

Trečiadienį taryba leido Švedijos „ICA Gruppen“ valdomai „Rimi Lietuvai“ įsigyti 100 proc. prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ akcijų iš Vokietijos „Rewe Group“ ir kitų akcininkų.

Leidime numatytas „Rimi Lietuvos“ įsipareigojimas tretiesiems asmenims parduoti 17 „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

„Atkreipiame dėmesį, kad dėl šios dienos Konkurencijos tarybos sprendimo neįvyksta pokyčiai mažmeninės prekybos sektoriuje. „Rimi“ galės perimti „Palink“ kontrolę tik jei suras tinkamą pirkėją ar pirkėjus visoms septyniolikai perleidžiamų parduotuvių, o Konkurencijos taryba įsitikins ir patvirtins, jog pirkėjas yra pajėgus veiksmingai konkuruoti vykdydamas mažmeninę prekybą perimtose parduotuvėse“, - pranešime spaudai sako Konkurencijos tarybos narys Elonas Šatas.

Anot jo, taryba nustatė ir daugiau sąlygų bei įpareigojimų, kurių neįgyvendinusi „Rimi Lietuva“ gali būti įpareigota atkurti ankstesnę, iki koncentracijos buvusią padėtį.

„Taigi šioje koncentracijoje dar laukia itin svarbus etapas, kuomet taryba turės įvertinti, ar „Rimi“ tinkamai įgyvendino nustatytas sąlygas ir įpareigojimus, ir tik Konkurencijos tarybai tai patvirtinus, koncentracija galės būti baigta“, - sako E. Šatas.

„Iki“ skelbia šiuo metu turinti 231 parduotuvę, „Rimi Lietuva“ - 56.

Autorius: Mindaugas Samkus
Šaltinis: BNS
„Naujienu agenturos BNS informacija atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Pasidalink naujiena