Rumpiškės kvartalo tvarkymas: finalinė teritorija

Penktadienis, 11 gruodžio 2020

Tęsiami šių metų pavasarį prasidėję didelės apimties Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo tvarkymo darbai. Tai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės pakeis šio kvartalo gyventojų gyvenimo kokybę ir aplinką. Šiandien permainos jau yra akivaizdžios.

Kompleksinio tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų sutvarkymo darbus Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo teritorijoje Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu vykdo UAB „VVARFF“. Planuojamas sutvarkyti plotas siekia beveik 10,6 ha, pilnai darbus planuojama atlikti iki 2022 m. pavasario. Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 5,5 mln. Eur. Didžioji dalį lėšų – iš ES fondų.

Rumpiškės kvartalo tvarkymas: finalinė teritorija 1
Rumpiškės kvartalo tvarkymas: finalinė teritorija 1

Kompleksinio tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų sutvarkymo darbai apima tris teritorijas.

  • Rumpiškės kvartalo teritorija nuo Paryžiaus Komunos g. iki gatvės, jungiančios Taikos pr. ir Rumpiškės g.;
  • Rumpiškės kvartalo teritorija nuo gatvės, jungiančios Taikos pr. ir Rumpiškės g., iki Sausio 15-osios g.;
  • Teritorija nuo Sausio 15-osios g. iki Marijos Taikos karalienės bažnyčios ir PC „Saturnas“.

Įgyvendinus projektą, visoje teritorijoje bus sutvarkyti daugiabučių kiemai, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, sukurta nauja privažiavimo prie namų struktūra, performuoti želdiniai, atkurtos žaliosios erdvės, įrengtas apšvietimas, sukurta nauja pėsčiųjų takų sistema, sujungiant daugiabučių namus ir viešąsias erdves, viešosiose erdvėse įrengtos vaizdo kameros, suoliukai, dviračių stovai, vaikų žaidimo aikštelės. Pagerės sąlygos žmonėms su judėjimo ir regos negaliomis. Bus įrengti nauji apšvietimo tinklai, vaizdo stebėjimo sistema ir lietaus nuotekų tinklai. Sutvarkyta teritorija bus patrauklesnė estetiškai ir žymiai patogesnė čia gyvenantiems žmonėms. Numatyta, kad kiekvienoje teritorijoje sklypui priklausančių želdinių dalis sudarys apie 30 proc. Sklypuose, kur jų bus mažiau, kitu teritorijos tvarkymo etapu bus papildomai pasodinti želdiniai.

Pirmiausia pradėta tvarkyti teritorija nuo Paryžiaus Komunos g. iki gatvės, jungiančios Taikos pr. ir Rumpiškės g., darbai čia jau eina į pabaigą. Šiuo metu liejamos vaikų žaidimo ir sporto aikštelių dangos, sodinami medžiai, krūmai ir kiti augalai, visoje teritorijoje pastatyti suoliukai, netrukus atsiras šiukšliadėžės ir dviračių stovai. Šiame etape sutvarkyta beveik 4,2 ha teritorijos, jos tvarkymas kainavo per 2,1 mln. Eur.

Rangovas pradeda darbus vykdyti II teritorijoje, tuo pat metu vyksta pasiruošimas darbams III teritorijoje. Š. m. gruodžio 14 d. planuojamas medžių kirtimas teritorijoje tarp Sausio 15-osios g., Marijos Taikos karalienės bažnyčios ir PC „Saturnas“ pagal 2020 m. lapkričio 27 d. Aplinkosaugos skyriaus išduotą leidimą medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo genėjimo darbams. Planuojama iškirsti saugotinus 54 medžius – tai yra mažiau, negu prašė projekto vykdytojai, todėl jie, atsižvelgdami į Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos komisijos pastabas, turės pakeisti projekto sprendinius, siekiant išsaugoti dalį medžių. Komisija priėmė sprendimą kai kuriuos projekte numatytus šalinti medžius bei vejos juostą išsaugoti, kad nuo gatvės triukšmo, dulkių būtų saugoma gyvenamoji aplinka. Bus išsaugota ir daugiau medžių, atsisakant dalies parkavimo vietų arba matant galimybę kitaip organizuoti darbus. Konstatuota, kad nėra galimybių išsaugoti medžių, kurie auga projektuojamo lietaus nuotekų tinklų įrengimo vietoje (jo perstumti nėra kur, kadangi šalia yra šilumos ir dujų trasos) arba patenkančių į kelio drenažo zoną.

Sutvarkius teritoriją joje bus pasodintas 151 naujas medis (klevai, pušys, skroblai, eglės, ąžuolas ir kt.) ir net 570 krūmų (lanksvos, kadagiai ir kt.).

Teritorijoje nuo Sausio 15-osios g. iki Marijos Taikos karalienės bažnyčios ir PC „Saturnas“ bus vykdoma kelių rekonstrukcija, gyventojų patogumui bus atnaujinami ir naujai įrengiami pėsčiųjų takai, įgyvendintos priemonės žmonių su negalia judėjimo poreikiams užtikrinti. Numatytas naujų automobilių stovėjimo bei keleivių išlaipinimo aikštelių įrengimas ir esamų atnaujinimas. Iš viso šioje teritorijoje bus įrengta 140 automobilių stovėjimo vietų. Bus įrengtos naujos vaikų žaidimo aikštelės, lauko treniruoklių aikštelės ir krepšinio aikštelė. Aikštelių dangos - iš liejamos gumos. Senus suolus pakeis nauji, bus įrengta dviračių saugykla, vaizdo stebėjimo sistema.

Esamus inžinerinius tinklus, kurie trukdo statinių rekonstravimui ir statybai, numatyta iškelti arba apsaugoti. Bus rekonstruojami elektros tinklai, įrengtas viešųjų erdvių apšvietimas.

Prie kiekvienos teritorijos, kurioje vyksta projektas, yra įrengti informaciniai stendai, kuriuose skelbiami būsimi darbai.

Šaltinis: klaipeda.lt

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai