Realu.lt

Ruošiame balkoną vasarai

Ruošiame balkoną vasarai

Kada pradėti?

Įdėjus šiek tiek pastangų ir fantazijos, šie keli kvadratiniai metrai gali tapti jaukiausia jūsų namų erdve. Pradėkite nuo savo poreikių įvertinimo – balkone svajojate auginti gėles, gerti rytinę kavą, o gal rengti vakarienes draugams? Tik sąžiningai atsakę į šiuos klausimus galite imtis darbo.

Terasos įrengimo darbai klostysis kur kas sklandžiau, jei iš anksto įvertinsite savo finansines galimybes ir sudarysite sąmatą. Jei balkoną įrenginėjate ne vieneriems metams, patartume tai daryti įpusėjus birželiui ar netgi vėliau. Kaip tik tada didžioji dalis namų apyvokos prekių ir sodo reikmenų parduotuvių skelbia ženklias nuolaidas baldams, vazonams ir netgi augalams. Šiek tiek palaukę, galite sutaupyti net 40-50 procentų nuo pradinės reikalingų daiktų kainos.

 

Ką sodinti?

Rūpinimasis augalais – atsakingas darbas. Jei vasarą dažnai išvykstate savaitgaliais, planuojate ilgas atostogas, daug investuoti į augalus neverta. Mažai erdvei pagyvinti rinkitės ne daugiau trijų spalvų gėles – geriausiai kontrastingų spalvų. Gražiausiai atrodys vienos spalvos vazonuose susodintos gėlės. Labai svarbu, kad balkonas gražiai atrodytų visais metų laikais, todėl dalį pinigų skirkite visus metus žaliuojantiems krūmams. Jie reikalauja kur kas mažiau priežiūros, o akį džiugina net 365 metų dienas.

Rinkdamiesi augalus neeksperimentuokite. Būkite tikri, kad renkatės tokias gėles ir medelius, kurie pritaikyti augti lietuviškoje klimato juostoje. Atsižvelkite į tai, kiek valandų per dieną jūsų balkoną kepins saulė, ar jūsų balkonas užuovėjoje ar košiamas vėjų. Teisingai atsakyti klausimai jums padės išvengti nuostolių dėl nuvytusių augalų ateityje.

 

Kokių baldų man reikia?

O gal baldų nereikia išvis? Prieš vykdami pirkti baldų, paklauskite savęs kaip dažnai jūs ir jūsų šeimos nariai ketinate būti balkone. Jei ketinate auginti tik keletą žydinčių augalų ar kelis vazonėlius prieskoninių žolelių, o už miesto turite sodybą, tuomet investuoti į baldus tikrai neverta. Užteks mažo stalelio ir poros patogių kėdžių. Jei balkonas jums vienintelė galimybė laiką leisti atvirame ore, tuomet galite įsigyti patogų gultą, didesnį stalą su kėdėmis ar netgi suolą visiems bičiuliams susodinti. Jei visada svajojote apie hamaką, įsigykite jį!

 

Ką daryti, jei atrodo nuobodžiai?

Šia erdvę kuriate sau, todėl darykite viską, ko geidžia širdis. Galite papuošti sienas grafičiais ar leisti jas išpiešti vaikams. Jei balkono nemerkia lietus, išklokite jį minkštu kilimu. Nepamirškite pasirūpinti apšvietimu. Vienas geidžiamiausių terasų ir balkonų savininkų sprendimų šiandien – lempučių girliandos. Nors Lietuvoje jos kainuoja nepigiai, daugybę skirtingų jų variantų ir kombinacijų nesunkiai atrasite internetinėse užsienio parduotuvėse – kainuos kelis kartus pigiau. Įdomu tai, kad jau teikiama ir jų nuomos paslauga. Jei balkoną naudosite tik svarbioms šventėms, užsisakyte jas iš anksto.

Pasidalink naujiena