Realu.lt

S&P „Maxima grupei“ suteikė BB+ kredito reitingą

S&P „Maxima grupei“ suteikė BB+ kredito reitingą

Tarptautinė kredito reitingo agentūra „Standard & Poor's“ (S&P) obligacijas tarptautinėje rinkoje ketinančiai platinti mažmeninės prekybos grupei „Maxima grupė“ suteikė suteikė BB+ kredito reitingą su stabilia perspektyva.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko Daliaus Misiūno, bendrovė šiuo metu analizuoja visas galimas verslo finansavimo modelio alternatyvas.

„Nepaisant to, kad mūsų veikla kol kas koncentruota sąlyginai nedidelėje Baltijos šalių rinkoje, įmonei buvo suteiktas solidus įvertinimas, o tai atveria naujas galimybes tarptautinėse kapitalo rinkose“, – pranešime spaudai teigia D. Misiūnas.

Bendrovės teigimu, „Maxima grupė“ yra pirmoji privati įmonė Baltijos šalyse ir viena iš nedaugelio mažmeninių įmonių Rytų ir Vidurio Europos regione, gavusi ir viešai paskelbusi tarptautinį kredito reitingą.

Pasak „S&P“, „Maxima grupė“ yra lyderė Baltijos šalyse, jos rinkos dalis Lenkijoje auga, jos veiklos modelis tvarus, o finansai – stabilūs.

„Priimant sprendimą dėl obligacijų platinimo kredito reitingas yra tik vienas iš kriterijų, papildomai svarbu atsižvelgti ir į kitus veiksnius kaip, pavyzdžiui, situacija kapitalo rinkose. Žinoma, po suteikto pozityvaus įvertinimo obligacijų platinimas išlieka patraukliu variantu tolimesnei verslo plėtrai užsienio rinkose“, – sako D. Misiūnas.

„Maxima grupė“ praėjusiais metais gavo 2,806 mlrd. eurų konsoliduotų pajamų – 4,2 proc. daugiau nei 2016 metais, jos grynasis pelnas padidėjo 2,1 karto iki 75 mln. eurų.

Grupė Baltijos šalyse valdo prekybos tinklus „Maxima“, Lenkijoje – „Stokrotka“ ir „Aldik“, Bulgarijoje – „T-Market“ ir elektroninę maisto parduotuvę „Barbora“, veikiančią Lietuvoje ir Latvijoje.

„Maxima Grupė“ priklauso Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamai „Vilniaus prekybos“ įmonių grupei.

Pasidalink naujiena