Realu.lt

Sandėlių nuomos kainos Vokietijoje 25 proc. didesnės nei prieš metus

Sandėlių nuomos kainos Vokietijoje 25 proc. didesnės nei prieš metus

Vokiečių konsultacijų bendrovė „Realogis“ tyrė sandėlių nuomos kainas 32 Vokietijos miestuose. Paaiškėjo, kad sandėlių nuomos tarifų augimas siekia net 25 proc.

Brangiausias miestas pagal sandėlio nuomą yra Berlynas (7,50 Eur už kv.m per mėnesį), toliau rikiuojasi Hamburgas (7,20 Eur), Štutgartas (6,50 Eur) ir Miunchenas (6,50 Eur).

Brangiausios vietos rytų Vokietijoje yra Drezdenas (6 Eur), Leipcigas (5 Eur) ir Cvikau (4,50 Eur).

Pigiausiai sandėliavimo patalpas galima išsinuomoti Erfurte (3,90 Eur), Halėje (3,70 Eur) ir Getingene (3,50 Eur).

 „Sandėlių nuomos kainos išaugo vidutiniškai 6,1 proc. visuose miestuose. Nė viename tirtame mieste nuomos kainos nesumažėjo“, – sako Florianas Starkas, „Realogis“ generalinis direktorius. „Didžiausias augimas – nepaisant geografinės padėties – užfiksuotas Regensburge.

Nuomos kainos Regensburge per metus išaugo 25 proc. Prieš dvylika mėnesių nuomininkai už sandėlį mokėjo 4,80 Eur už kv.m, o dabar – 6 Eur už kv.m.

Panaši situacija klostosi daugelyje pasaulio šalių. Dėl pandemijos smarkiai išaugo logistikos objektų paklausa, į juos investuojama daugiau pinigų. Pavyzdžiui, logistikos sektorius Italijoje pripažintas ypač perspektyviu, panaši tendencija pastebima ir JAV. O sandėliavimo patalpų kainos kyla beveik visur.

Šaltinis

Pasidalink naujiena