Realu.lt

Seimo komitetas siūlo grąžinti nuomos kompensacijas

Seimo komitetas siūlo grąžinti nuomos kompensacijas

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo grąžinti pernai valdžios mokėtas nuomos mokesčio kompensacijas dėl karantino nukentėjusiam verslui, tačiau tik peržiūrėjus kriterijus.  

„Rekomenduojame (Ekonomikos ir inovacijų – BNS) ministerijai prie tos formulės grįžti“, – komiteto posėdyje svarstant nuomos kompensacijų klausimą trečiadienį teigė jo vadovas konservatorius Kazys Starkevičius.  

Jis siūlo prieš „paleidžiant šią priemonę“, peržiūrėti ir įvertinti kriterijus įmonėms. Taip, pasak Seimo nario, būtų išvengta reikalavimų grąžinti paramą, kai kuriems jos gavėjams neatitikus kriterijų.   

Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas sako, kad buvo atmesta apie 2,5 tūkst. paraiškų. Jis siūlo Valstybės kontrolei įvertinti, ar „Invega“ vienodai elgėsi su visais paramos prašytojais.   

Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė teigimu, maždaug 0,4 mln. eurų paramos beveik 30 atvejų gavo per akcininkus ir gimines susijusios įmonės.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pranešė, kad pernai 3 627 įmonės gavo patalpų nuomos kompensacijas, tam skirta 35 mln. eurų. Pasak jo, ši priemonė buvo brangiausia ir sunkiausiai administruojama. 

Šiemet kompensacija už nuomą nėra numatyta, tačiau gavusios subsidijas įmonės gali jas naudoti įvairioms išlaidoms padengti. 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena