Realu.lt

Šiaulių bankas daugiabučių renovavimui skirs dar 50 mln. eurų savų lėšų

Šiaulių bankas daugiabučių renovavimui skirs dar 50 mln. eurų savų lėšų

Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) bei vietos investuotojų valdomas Šiaulių bankas skirs dar 50 mln. eurų nuosavų lėšų, kurios bus panaudotos daugiabučių namų renovacijos programos įgyvendinimui Lietuvoje.

Šios lėšos bus paskirstytos per Europos investicijų banko (EIB) valdomą „Jessica II“ programos fondą – jis kontroliuoja renovacijai skirtas lėšas, pranešė EIB ir Šiaulių bankas.

„Renovacijos programoje dalyvaujame nuo pat jos pradžios, tad aiškiai matome šios programos naudas ne tik atnaujintų namų gyventojams, kuriems gyventi tampa patogiau, bet ir visai šaliai. Taip pat tai puiki paskata smulkiojo ir vidutinio verslo augimui, ypač statybų sektoriaus įmonėms“, – pranešime sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Šiaulių banko lėšos bus skirtos senų ir energijos netausojančių daugiabučių namų atnaujinimui. Tikimasi, kad jos padės pasiekti aukštesnius energijos vartojimo efektyvumo standartus ne mažiau kaip 4 tūkst. butų.

EIB valdomo 150 mln. eurų „Jessica II“ fondo lėšomis nuo 2015-ųjų gegužės jau buvo renovuota apie 18,8 tūkst. butų 672-uose namuose, dar 9,6 tūkst. butų vyksta atnaujinimo darbai. Anksčiau EIB valdė „Jessica I“ fondą – jis finansavo beveik 1,1 tūkst. daugiabučių, turinčių maždaug 29,5 tūkst. butų, renovaciją.

Pasidalink naujiena