Realu.lt

Šiaulių meras šaukiasi pagalbos dėl koncertinės salės atnaujinimo

Šiaulių meras šaukiasi pagalbos dėl koncertinės salės atnaujinimo

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Kultūros ministeriją prašydamas bendradarbiauti kuriant regione profesionalias koncertines erdves.  Jo nuomone, Šiauliams ir visai Šiaurės Lietuvai yra būtina nauja koncertinė salė. Skaičiuojama, kad naujos koncertinės salės statyba kainuotų 45-50 mln. Eurų ir kol bus pasiruošta šiam projektui Šiaulių meras prašo pagalbos atnaujinant koncertinės įstaigos „Saulė” salę.

Naujoji salė - ne prabanga, o būtinybė

Šiaulių miesto savivaldybės išplatintame kreipimesi sakoma, kad Šiaulių mieste ir visame regione kol kas nėra profesionalios muzikos klausymo erdvės, kurioje patogiai tilptų įvairaus dydžio meno kolektyvai ir būtų bent 1000 vietų žiūrovams. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įsitikinęs, kad nepaisant nemažų investicijų, kurios gali siekti apie 45-50 mln. eurų, toks objektas Šiaurės Lietuvai yra tiesiog būtinas.

„Tai ne prabanga, o tiesiog būtinoji infrastruktūra. Puikios koncertinės salės jau prieš kurį laiką atsirado mūsų kaimyninėse valstybėse, dar mažesniuose miestuose – Pernu (Estija) ar Liepojoje (Latvija). Tokia salė, žinoma, tarnautų ne tik Šiauliams, bet ir visai Šiaurės Lietuvai. Turime tikrai aukšto meninio lygio kolektyvų, kviečiame vis garsesnius užsienio atlikėjus, tačiau nėra salės, kur jie galėtų surengti visomis prasmėmis kokybiškus pasirodymus žiūrovams. Suprantu, kad būtų sunku per trumpą laikotarpį rasti lėšų ir įgyvendinti naujos koncertinės salės statybą, todėl kol kas turėtume šiek tiek investuoti į  esamos koncertinės infrastruktūros patobulinimą“, – komentuodamas savo raštą ministrui sakė Artūras Visockas.

Kreipimesi į Kultūros ministeriją minima, kad Šiaurės Lietuvos regionas patrauklus savo gamtiniais ir kultūriniais ištekliais, jo patogi geografinė padėtis palanki ne tik vietos gyventojams, bet ir skatina atvykti kitus šalies gyventojus ir užsienio turistus. Regioną kerta tarptautinės ir nacionalinės reikšmės reprezentaciniai turizmo maršrutai, organizuojama daug rajoninių, regioninių ir tarptautinių renginių. Tad tapti kultūros reiškinių centru tarptautiniu lygmeniu būtina koncertų salė galinti talpinti iki 1 tūkst. žiūrovų.

„Saulei” reikia papildomų investicijų

Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ – viena svarbiausių profesionaliojo scenos meno muzikos srityje puoselėtojų Šiaulių mieste ir viena didžiausių kultūrinių, koncertinių veiklų organizatorių Šiaurės Lietuvoje. Įstaigoje veikia net trys profesionalūs meno kolektyvai (Šiaulių kamerinis orkestras, Šiaulių pučiamųjų orkestras, Šiaulių bigbendas). Šiaulių miesto centre įsikūrusioje koncertų salėje „Saulė“ vyksta svarbiausi miesto reprezentaciniai renginiai, aukšto meninio lygio koncertai, spektakliai, šventiniai renginiai.

Šiuo metu Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ įgyvendina savo pastato modernizavimo projektą, kuris finansuojamas ES ir Savivaldybės lėšomis. Buvusio kino teatro pastatui statomas priestatas, kad būtų galima praplėsti sceną bei įrengti  repeticijų salę meno kolektyvams, tačiau patalpų modernizavimo metu nebus įdiegtos priemonės, būtinos tinkamos akustikos užtikrinimui.

Šiaulių miesto savivaldybės išplatintame pranešime rašoma, kad specialistai jau yra paruošę rekomendacijas: reikia optimizuoti salės geometriją, įrengti garso atspindžius ant lubų ir sienų, durų garso izoliaciją, pritaikyti žiūrovų vietas. Šių rekomendacijų įgyvendinimui reikia beveik 1,5 mln. eurų. Atlikti papildomi darbai kurtų geras akustines sąlygas tiek įgarsintos, tiek neįgarsintos muzikos ar teatro pasirodymams, kuriems reikalinga gera kalbos raiška, rašoma kreipimesi į Kultūros ministeriją. Šiaulių miesto savivaldybė prašo ministerijos skirti 50 proc. šios sumos - 750 tūkst. eurų.

„Renginiai vyksta, jiems reikalingos tinkamos erdvės, o „Saulės“ salė galės bent iš dalies tenkinti regiono gyventojų kultūrinius poreikius, kol bus pastatyta nauja profesionali koncertų salė. Mūsų kultūros lygis atspindi valstybės brandą ir prioritetus. Mėgstu remtis Didžiosios Britanijos premjero Vinstono Čerčilio pozicija, kuris net karo metu neleido gynybos reikmių statyti aukščiau už kultūros interesus. Kultūra turi būti mūsų gyvenimo piramidės viršuje“, – teigė Šiaulių meras.

Šiauliai - šiaurės Lietuvos kultūrinio gyvenimo variklis

Vertinant 10 metų perspektyvą Šiaulių miesto savivaldybė planuoja inicijuoti naujos regioninės koncertinės salės statybą Šiaurės regione, nes be profesionalios muzikos klausymo erdvės ir muzikinių kolektyvų intensyvaus gyvenimo, miestas, tuo pačiu ir regionas, lieka sociokultūrinio gyvenimo paraštėse. Net tokie nedideli Šiaulių miestui artimi miestai kaip Piarnu (Estija) ar Liepoja (Latvija) jau suvokė šią būtinybę ir turi profesionalias muzikos erdves.

Lietuvos Bendrojo plano sprendiniuose numatyta urbanistinių centrų Šiaulių-Panevėžio partnerystė, teikiant tarptautinio lygmens paslaugas bei siekiant konkurencingumo ir ekonominės, socialinės, kultūrinės ir kitų sričių integracijos tarptautiniu mastu. Akivaizdu, kad urbanistinių centrų Šiaulių ir Panevėžio partnerystėje dviejų kultūros objektų t. y. Stasio Eidirgevičiaus menų centro ir regioninės koncertų salės, talpinančios 1 tūkst. žiūrovų, bendradarbiavimas, gali užtikrinti Lietuvos Bendrajame plane iškeltų uždavinių įgyvendinimą ir Šiaurės regiono konkurencingumo didinimą, rašoma Šiaulių miesto savivaldybės kreipimesi į Kultūros ministeriją prašant skirti finansavimą „Saulės” akustiniams sprendimams įgyvendinti.

Šaltinis: siauliai.lt

Pasidalink naujiena