Realu.lt

Silpna Niujorko nekilnojamojo turto rinka neabejotinai atgyja

Silpna Niujorko nekilnojamojo turto rinka neabejotinai atgyja

Gruodis buvo aktyviausias mėnuo Manhatano būsto nuomos rinkoje per pastaruosius 12 metų.

Situacija. Niujorko biurų bokštai kaip niekad ištuštėjo, atsilaisvino 15 proc. darbo vietų, taigi 85 proc. vietų fiziškai neužimta. Investiciniai pardavimai sustabdyti, pranešama „New York Post“.

Verslo bendruomenės „Partnership for New York City“ ataskaitoje nurodoma, kad daugybė įmonių pasitraukia iš rinkos, todėl nemažai valstijų, įskaitant Floridą, Teksasą, Šiaurės Karoliną ir Merilandą, „parengė agresyvias talentų paieškos ir darbdavių pritraukimo į miestą programas“. „New York City Hospitality Alliance“ duomenimis, 90 proc. restoranų nesumokėjo nuomos mokesčio už gruodžio mėnesį.

Vis dėlto yra nemažai priežasčių geresnėms prognozėms.

Būstas. Butų pardavimai auga, ypač Brukline. Agentūros „Douglas Elliman“ ir analitiko Jonathano Millerio duomenimis, dėl sumažėjusios nuomos kainos gruodžio mėn. sudarytų sandorių skaičius Manhatane pasiekė didžiausią mėnesinį rodiklį per pastaruosius 12 metų, nors laisvų butų vis dar lieka beveik rekordiškai daug.

Niujorko nekilnojamojo turto tarybos duomenimis, investicijos į gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą ir jo pardavimai 2021 metų sausio mėn. sudarė 6 mlrd. JAV dolerių, o tai 38 proc. daugiau lyginant su 2020-ųjų sausio mėn. Todėl miestas ir valstija gavo 190 mln. JAV dolerių itin reikalingų mokestinių pajamų, t. y. 31 proc. daugiau nei praeitais metais.

Kas dar? Pagyvėjimas pastebimas ir komerciniame sektoriuje.

„MetroTech“ komplekso savininkai Brukline nuo 2020 metų ketvirtojo ketvirčio pradžios rekonstravo 12 260 kv. m. ir pasirašė sutartis su keliomis didelėmis bendrovėmis. Dėl to išnuomota 91 proc. „MetroTech“ ploto.

  • Investicinis fondas „Vornado“ išleido daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių pastatui „Farley“, kuriame „Facebook“ pasirašė pačią brangiausią 2020 metais biurų nuomos sutartį 69 680 kv. m. rekonstruoti.
  • „Vornado“ finansų direktorius Michaelas Franco‘as teigia, kad net „smarkiai sumažėjus lizingo veiklai 2020 metais po COVID, sudarėme 54 nuomos sutartis ir išnuomojome beveik 185 tūkst. kv. m.“. Be to pradinis nuomos mokestis išliko 960 JAV dolerių už kvadratinį metrą, o vidutinė nuomos trukmė – 14,4 metų.
  • Metų pabaigoje Manhatano „Vornado“ biurų užimtumas buvo 93,4 proc. Be to, ketvirtajame ketvirtyje fondas surinko 95 proc. nuomos mokesčio. Stambiausias komercinis miesto nuomotojas „SL Green“ taip pat pranešė apie panašius paskutinio 2020 metų ketvirčio rezultatus.

Pasak rinkos dalyvių, biuro darbuotojai pamažu, tačiau neabejotinai grįžta į darbo vietas. Ekspertai įsitikinę, kad aktyvumas didės skiepijant.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena