Realu.lt

Skaitmeniniai klajokliai nusitaikė į Graikiją

Skaitmeniniai klajokliai nusitaikė į Graikiją

Skaitmeniniai klajokliai, arba nuotoliniu būdu dirbantys darbuotojai, gaunantys ne mažesnes nei 3500 eurų pajamas, gali gauti metinę Graikijos vizą, o vėliau ir leidimą gyventi dvejus metus.

Imigracijos ir prieglobsčio ministerijos duomenimis, iki šiol skaitmeniniai klajokliai pateikė 2918 prašymų Graikijos vizoms gauti. 1 693 paraiškos jau buvo patvirtintos, o 1225 - dar nepriimtos.

Vyriausybės pastangos pritraukti nuotolinius darbuotojus pradėjo duoti rezultatų. Visų pirma Graikijos valdžios institucijos įvedė specialią vizą skaitmeniniams klajokliams ir patvirtino specialias mokesčių lengvatas.

Skaitmeniniai klajokliai paprastai yra dideles pajamas gaunantys darbuotojai. Pranešama, kad vienas iš šešių skaitmeninių klajoklių per metus uždirba daugiau nei 75 000 JAV dolerių. Beveik 4 milijonai žmonių visame pasaulyje yra skaitmeniniai klajokliai, ir prognozuojama, kad iki 2035 m. šis skaičius išaugs iki milijardo. Remiantis Masačusetso technologijos instituto atliktu tyrimu, jei Graikijai pavyktų pritraukti 100 tūkstančių skaitmeninių klajoklių, kurie šalyje liktų bent šešis mėnesius, šalies biudžetas kasmet pasipildytų 1,6 mlrd. eurų.

Kaip pažymėjo Graikijos banko valdytojo pavaduotojas Theodoros Pelagidis, dabar yra tinkamiausias laikas šaliai pritraukti skaitmeninius klajoklius. „Apie 80% europiečių nenori gyventi ten, kur dirba, o apie trečdalis Vokietijos ir Prancūzijos darbuotojų 2022 metais dirbs nuotoliniu būdu. Ir tai puiki galimybė Graikijai “.

„Kiekvienas, kuris kreipiasi dėl skaitmeninio klajoklio vizos, turės įrodyti, kad uždirba mažiausiai 3500 eurų per mėnesį ir turi atitinkamas darbo garantijas. Be to, jo darbdavys turi būti kitoje valstybėje - skaitmeniniai klajokliai neturi teisės konkuruoti su graikais dėl darbo vietų”, - sakė užsienio reikalų viceministras Miltiadis Varvitsiotis.

Skaitmeninio klajoklio viza bus išduodama 12 mėnesių. Pareiškėjai privalo dirbti nuotoliniu būdu, o jų darbdaviai ir klientai turi būti ne Graikijoje. Be kitų reikalaujamų dokumentų, norintieji gauti skaitmeninio klajoklio visą turis pateikti įrodymų, kad turi pakankamai lėšų ir stabilių pajamų pragyvenimo išlaidoms padengti, nesinaudodami socialinėmis išmokomis.

Naujieji teisės aktai leidžia trečiųjų šalių piliečiams su atsivežti ir šeimos narius, tačiau pastariesiems nebus leista dirbti Graikijoje. Atvykstantieji su šeima turės gauti atitinkamai didesnes pajamas: papildomai 20% sutuoktiniui ir papildomai 15% kiekvienam vaikui.

Jei po metų skaitmeninis klajoklis vis dar atitinka iškeltas sąlygas, jis įgyja teisę kreiptis dėl leidimo gyventi, kuris galios dvejus metus.

 

 

Pasidalink naujiena