Šlaitinių stogų šiltinimas – efektyvus šildymo kaštų mažinimo būdas

Trečiadienis, 01 birželio 2022

Pastatų renovavimo specialistų teigimu, daugiausiai šilumos yra prarandama per pastato stogą ir sienas, todėl nuo jų apšiltinimo ir reiktų pirmiausiai pradėti.

Kai kuriais duomenimis neapšiltintas dviejų aukštų individualus namas per palėpę netenka net iki 30-35% visos name prarandamos šilumos (kita dalis "nuteka" pro sienas, langus ir t.t.). Stogas ar palėpė turi būti šiltinami storesniu akmens vatos sluoksniu, nes čia sukyla šiltas patalpų oras. Temperatūra čia būna visada aukštesnė nei grindų ar žmogaus aukščio lygyje. Be to, storesnė palėpės ar stogo šiluminė izoliacija pagerina patalpų mikroklimatą.

Šlaitinių stogų šiltinimas – efektyvus šildymo kaštų mažinimo būdas 1
Šlaitinių stogų šiltinimas – efektyvus šildymo kaštų mažinimo būdas 1

Kodėl šiltinimui verta rinktis akmens vatą? Atsakymas paprastas - akmens vata gerai izoliuoja šilumą ir garsą, jai būdingas matmenų pastovumas, t.y. nesideformuoja dėl temperatūros pokyčių. Kita naudinga akmens vatos savybė - itin geras laidumas vandens garams, bet nedidelis vandens įgėris. Vis dėlto svarbiausia, jog akmens vata yra nedegi. Dėl šių savo ypatybių akmens vata pastatų šiltinimo darbuose naudojama be apribojimų, nepriklausomai nuo pastato paskirties.

Ne vien šiltinimo medžiagos parametrai lemia pastato energinį efektyvumą po renovacijos, bet ir statybos darbai, kokybiškas montavimas. Paprastai individualiuose gyvenamuosiuose namuose stogas būna šlaitinis ir gali būti šiltinamas dvejopai. Jei palėpė yra eksploatuojama, šilumos izoliacija turi būti įrengiama tarp laikančių stogo konstrukcijos elementų (gegnių), o jeigu palėpė nebus eksploatuojama, tokiu atveju yra šiltinama viršutinė perdanga po stogu.

Svarbu, kad akmens vatos plokštės tarp laikančiojo karkaso elementų (pavyzdžiui, gegnių) būtų tinkamai įstatytos, kad prie jų gerai priglustų. Kadangi stogo ar perdangos šilumos izoliacijos sluoksnio storis paprastai būna 20-35 cm, patartina naudoti dvisluoksnę ar net trisluoksnę akmens vatos izoliaciją, ją montuojant tarp skirtingomis kryptimis sumontuotų karkaso elementų. Tokiu būdu persikloja plokščių siūlės, tarp šiluminės izoliacijos sluoksnių paprasčiau įrengti garo izoliaciją (prisiminkite, kad tokiu atveju išorinis šiluminės izoliacijos sluoksnis turėtų būti nors tris kartus storesnis už vidinį).

Šlaitinio stogo šiltinimo metu žymiai paprasčiau ir patogiau dirbti su standesnėmis akmens vatos plokštėmis. Specialistai siūlo SUPERROCK PREMIUM arba SUPERROCK. Šiose akmens vatos plokštėse apjungtos padidinto tankio  (~38 kg/m3) ir standžių gaminių savybės – itin geros šiluminės savybės (0,034-0,035 W/mK) ir padidintas standumas. Jos lengvai pjaustomos ir paprastai sumontuojamos tarp maždaug vienodu žingsniu išdėstytų stogo gegnių ar karkaso elementų, nes plokštės SUPERROCK PREMIUM ir SUPERROCK yra gaminamos dviejų pločių: 610 mm arba 565 mm. Pjaustant plokštes reikia atsiminti, kad jų matmenys turi būti apie 1,5-2 cm didesni nei žingsnis tarp karkaso elementų, kad vatos plokštė patikimai priglustų ir užpildytų visą tarpą.

  

Šlaitinio stogo šiltinimas:

 1. Stogo danga
 2. Oro tarpas
 3. Vėjo izoliacija
 4. Akmens vata SUPERROCK PREMIUM arba SUPERROCK arba TOPROCK PREMIUM
 5. Garo izoliacija
 6. Vidaus apdaila

Pastogės šiltinimas:

 1. Lentų paklotas
 2. Gulekšniai
 3. Oro tarpas
 4. Akmens vata SUPERROCK PREMIUM arba SUPERROCK arba TOPROCK PREMIUM
 5. Garo izoliacija
 6. Vidaus apdaila

Kai šiltinamos laikančiosios karkasinės konstrukcijos (pavyzdžiui, gegnės), sumontuotos skirtingais ir nepasikartojančiais atstumais ir tenka naudoti įvairaus pločio vatos lakštus, rekomenduojama rinktis akmens vatos demblius TOPROCK PREMIUM . Naudojant šiuos demblius liks mažiau atraižų, nei dirbant su plokštėmis. Tokiu būdu gaminį išnaudosite ekonomiškiau ir beveik be atliekų. Be to, demblius efektyvu naudoti didesnio ploto neeksploatuojamų palėpių grindų šiltinimui, nes demblių matmenys žymiai didesni nei plokščių, tad darbai vyksta kur kas sparčiau. TOPROCK PREMIUM dembliai yra efektyviai šilumą izoliuojantys (0,035 W/mK), nedegūs (degumo klasė A1) ir aukščiausios kokybės akmens vatos produktai, kurie gaminami ritinių pavidalu.

Akmens vatos gaminiais galima "apvilkti" visą namą, apšiltinant ne tik stogą ar palėpę. Vienos atmainos šilumos izoliacijos gaminių naudojimas apsimoka ne tik patogumo požiūriu. Svarbu, kad izoliacinio sluoksnio savybės visose pastato konstrukcijose būtų vienodos, kad nebūtų sudėtinga sujungti sienos ir palėpės (stogo) ar grindų šilumos izoliacijų, tada kvėpuojančiuose šiltinimo sluoksniuose greitai nusistovės optimalus drėgmės ir oro mainų režimas.

ROCKWOOL akmens vata - ilgaamžė ir efektyvi šilumos izoliacinė medžiaga iš natūralių žaliavų - užtikrins ilgalaikį ir nekintantį šiluminį komfortą jūsų namuose.

 

Temos: Statyba
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai