Realu.lt

Sostinėje netrukus duris atvers „Lvovo“ verslo centras: projekto centre – kokybė ir tvarumas

Sostinėje netrukus duris atvers „Lvovo“ verslo centras: projekto centre – kokybė ir tvarumas

„Lords LB Special Fund I Subfund B“ baigia A+ klasės 23 tūkst. kv. metrų bendro ploto „Lvovo“ verslo centro Vilniuje statybas. Investicijos į šį projektą centriniame sostinės verslo rajone siekia 40 mln. eurų.

Pandemija statybų nesustabdė

Pasak projektą vystančio fondo valdytojo Karolio Tuinylos, nepaisant prieš metus pasaulį užklupusios COVID-19 pandemijos, verslo centro statybos darbai buvo tęsiami ir baigti pagal planą. Projektavimo stadijoje priimti ambicingi sprendimai pasiteisino – naujas modernus pastatas atitinka ateities standartus ir atliepia pandemijos pakoreguotus nuomininkų lūkesčius.

„Pastebime tendenciją, kad šiuolaikiniai nuomininkai atkreipia dėmesį ne tik į patogią centrinę biuro lokaciją. Vis daugiau klientų iš namų pavargusiems dirbti darbuotojams ieško naujesnių, patogesnių ir aukštesnius standartus atitinkančių darbo erdvių. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti tokius biurus baigtame statyti „Lvovo“ verslo centre“, – savo patirtimi dalinosi K. Tuinyla.

Rangos darbus projekte atlikusios statybų bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys atskleidžia, kad vos pradėjus darbus buvo aišku, kad projektas bus įdomus, inovatyvus ir orientuotas į ekologiją. „Lords LB“ fondas, statant šį verslo centrą siekė visapusiškai užtikrinti objekto kokybę – projektą statant, be kitų profesionalų, aktyviai dalyvavo techninės priežiūros, energetinio efektyvumo užtikrinimo, BREEAM ir akustikos konsultantų komandos.

„Projekto vystytojai skyrė didelį dėmesį pastato kokybei ne tik iš statybų priežiūros aspekto, bet ir renkantis statybines medžiagas. Planuojant objekto funkcionalumą – kiekvieno aukšto erdvė buvo padalinta į universalias zonas, kurios suteikia lankstumo tiek nuomininkams, tiek nuomotojui efektyviai prisitaikant prie būsimų rinkos poreikių“, – sakė A. Šlenys.

Inovatyvūs sprendimai

Pasak K. Tuinylos, pandemijos metu išaugusius nuomininkų reikalavimus atitiks verslo centre suprojektuoti aukščiausios kokybės sprendimai – planuojama, kad naujajam pastatui bus suteiktas „BREEAM Excellent“ sertifikatas.

„Pastato atriume įrengėme ekraną, kuriame bus nuolat vaizduojama pagrindinių pastato energetinių resursų vartojimas, saulės elektrinės generuojamos kilovatvalandės ir kiti rodmenys. Apskritai IoT, BMS, BIM ir kiti technologiniai sprendimai, į kuriuos investavome, reiškia, kad nuomininkai džiaugsis pigesne eksploatacija, o visa tai prisidės prie žaliojo kurso ir aplinkos tausojimo“, – vardijo K. Tuinyla.

Pastate taip pat gausu ir nestandartinių statybinių sprendimų – nuo kabančių laiptų iki stiklo fasadą laikančio įspūdingo dydžio plieninio fachverko.

„Vienas iš sudėtingiausių objekto architektūrinių sprendimų buvo tarsi ore pakibę centriniai paradiniai laiptai. Būtent šis akcentas reikalauja itin preciziško darbo tam, kad būtų pasiektas tinkamas vizualus rezultatas“, – sakė statybų bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius.

Ypatingas dėmesys – darbuotojų saugumui ir infrastruktūrai

Pasak K. Tuinylos, įrengiant biurų patalpas atsižvelgta ir į kiekvieno nuomininko individualius poreikius ir pastaruoju metu ypač išaugusį dėmesį darbuotojų saugumui.

„Pandemija paskatino nuomininkus dar daugiau dėmesio skirti darbuotojų sveikatai ir viruso prevencijos sprendimais. Naudojantis techniniais patalpų sprendimais galima greitai ir paprastai perorganizuoti darbo vietas pagal naujausius darbo saugos reikalavimus, o moderni vėdinimo bei bekontaktė pastato administravimo sistema užtikrina kokybiškas darbo sąlygas“, – sakė A. Šlenys.

Statant naują verslo centrą, projekto vystytojas prisidėjo ir atnaujinant erdves aplink naująjį verslo centrą – sostinės gyventojų ir biurų darbuotojų patogumui išasfaltuota ir sutvarkyta Krokuvos gatvės atkarpa, šalia verslo centro pavasarį sužaliuos nauja žalioji erdvė – skveras. Tai pirmasis verslo centras Vilniuje, į kurį galima įvažiuoti tiesiai iš Lvovo gatvėje specialiai įrengtos šviesoforinės sankryžos.

Naujasis statinys jau įkvėpė naujos energijos centriniam verslo rajonui bei paskatino jo tolimesnę plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybė pernai rekonstravo gretimą Giedraičių gatvę, kiti nekilnojamojo turto vystytojai jau planuoja netoliese statyti daugiau verslo centrų.

Naująjį „Lvovo“ verslo centrą drauge su Lietuvos architektų įmone „Cloud architektai“ projektavo inžinerinių sprendimų bendrovė „Mepco“, rangos darbus atliko statybos bendrovė „Naresta“, stiklo fasadinėmis konstrukcijomis rūpinosi „KG Constructions“.

Fondą „Lords LB Special Fund I Subfund B“ valdo Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“. Iš viso bendrovė šiuo metu valdo šiuos kolektyvinio investavimo subjektus: 12 nekilnojamojo turto fondų, 2 privataus kapitalo fondus, 1 energetikos ir infrastruktūros fondą bei 1 investicinę bendrovę. Bendra fondų ir investicinės bendrovės valdomo turto vertė 2020 m. gruodžio 31 d. siekė 648,9 mln. eurų.

Šaltinis: publicum.lt

Pasidalink naujiena