Realu.lt

Statybos sąnaudų elementų kainos per mėnesį augo 2,4 proc.

Statybos sąnaudų elementų kainos per mėnesį augo 2,4 proc.

Apie kylančias statybinių medžiagų ir komponentų kainas kalba ne tik aktyvūs nekilnojamojo turto rinkos dalyviai, bet ir oficiali statistika. 

Lietuvos Statistikos departamentas skelbia, kad statybos sąnaudų elementų kainos balandį, palyginti su kovu, padidėjo 2,4 proc., praneša BNS. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo 4,2 proc. vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio ir 2,2 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.

Iš statinių per mėnesį daugiausia – 3,3 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 2,8 proc., inžinerinių statinių – 1,4 proc.

Kaip praneša Statistikos departamentas, palyginus balandį su pernai balandžiu, statybos sąnaudų elementų kainos augo 4 proc. Statistikų vertinimu, tai lėmė vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio (4,7 proc.), statybinių medžiagų ir gaminių kainų (3,6 proc.), mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (1,5 proc.) padidėjimas.

Iš statinių per metus daugiausia – 6,1 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 4,8 proc., inžinerinių statinių – augo 1,6 proc.

Kokią įtaką tai daro nekilnojamojo turto pirkėjui? Kylančios statybinių medžiagų kainos kelia ir galutines nekilnojamojo turto pardavimo kainas. Kadangi kainų kilimas yra pakankamai spartus, kyla rizika jau pasirašytoms statybos darbų vykdymo sutartims. Statytojai pradeda abejoti, ar bus pajėgūs vykdyti prieš kurį laiką pasirašytas sutartis su vystytojais nepatirdami nuostolių.

Daugiau apie kylančių statybinių kainų įtaką nekilnojamojo turto rinkai skaitykite ČIA. Tokioje rinkoje, kokią turime šiandien, pirkėjai turi būti itin budrūs ir gerai apgalvoti savo sprendimus. Apie rizikas, kurias kylant statybų savikainai patiria pirkėjai, kalbėjo NT ekspertai ČIA.

 Šaltinis: BNS

 

Pasidalink naujiena