Realu.lt

Statybų veiklą Lietuvoje labiausiai ribojo darbuotojų trūkumas

Statybų veiklą Lietuvoje labiausiai ribojo darbuotojų trūkumas

Lietuvos statistikos departamentas paskelbė verslo tendencijų tyrimo rezultatus ir ekonominių vertinimų rodiklį, rodantį gamintojų, vartotojų ir investuotojų pasitikėjimą Lietuvos ekonomika.

Paskutinįjį praėjusių metų mėnesį ekonominių vertinimų rodiklis išliko toks pat kaip ir lapkritį.

Statybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad gruodį, palyginti su lapkričiu, verslo tendencijos statybų sektoriuje beveik nesikeitė ir statybos pasitikėjimo rodiklis išliko 25 proc.

Panašiai, kaip praėjusį mėnesį, daugiau nei pusė (60 proc.) apklaustų įmonių vadovų statybos darbų paklausą vertino kaip pakankamą, 40 proc. – kaip per mažą. Statybos darbų apimtis per praėjusius 3 mėnesius taip pat mažai keitėsi: dauguma (68 proc.) respondentų teigė, kad darbų apimtis nepasikeitė, 18 proc. – kad padidėjo, o 14 proc. – kad sumažėjo.

Daugiau nei du trečdaliai (68 proc.) apklaustų įmonių vadovų gruodį prognozavo, kad darbuotojų skaičius artimiausiu metu nesikeis, 21 proc. – kad mažės, 11 proc. – kad didės. Tačiau statybos darbų paklausos prognozė blogesnė nei lapkričio mėn.: daugiau užsakymų artimiausiais mėnesiais tikėjosi 10 proc. apklaustų įmonių vadovų, mažiau – 29 proc. (prieš mėnesį – atitinkamai 17 ir 24 proc.). 59 proc. respondentų prognozavo, kad statybos darbų kainos didės, 39 proc. – kad nesikeis, 2 proc. – kad mažės.

Pasak įmonių vadovų, svarbiausi statybos veiklą ribojantys veiksniai buvo darbuotojų trūkumas (37 proc.), nepalankios oro sąlygos (31 proc.) bei nepakankama paklausa (20 proc.). 22 proc. įmonių vadovų teigė, kad jų veiklai netrukdo niekas.

Šaltinis: Statistikos departamentas

 

Pasidalink naujiena