2022-11-25

Sudarytas šalių, kur geriausia gyventi išėjus į pensiją, reitingas

Paskelbtas 2022 m. pasaulinis pensijų indeksas, t.y. reitingas, atskleidžiantis, kur geriausia gyventi išėjus į pensiją. Sudarydami reitingą, specialistai vertino pagrindines gyvenimo kategorijas: sveikatą, gyvenimo kokybę, materialinę gerovę ir finansus.

Sudarytas šalių, kur geriausia gyventi išėjus į pensiją, reitingas 1
Sudarytas šalių, kur geriausia gyventi išėjus į pensiją, reitingas 1

Pasaulinis pensijų indeksas apima 44 pasaulio šalis ir jas reitinguoja pagal 18 veiksnių, susiskirstytų į keturias pagrindines kategorijas:

Sveikata: vienam gyventojui tenkančios išlaidos sveikatos priežiūrai, gyvenimo trukmė ir neapdraustos išlaidos sveikata.

Gyvenimo kokybė: laimės lygis, vandens ir oro kokybė, sanitarijos sąlygos, kiti aplinkos veiksniai ir biologinė įvairovė.

Turtas: pajamos vienam gyventojui, pajamų lygybė ir užimtumo lygis.

Pensijų finansavimas: valstybės skola, palūkanų norma, infliacija, mokestinė našta, blogų paskolų lygis.

TOP 10 geriausių pasaulio šalių pensininkams:

  1. Norvegija
  2. Šveicarija
  3. Islandija
  4. Airija
  5. Australija
  6. Naujoji Zelandija
  7. Liuksemburgas
  8. Nyderlandai
  9. Danija
  10. Čekija

Norvegija yra šių metų reitingo viršūnėje dėl kelių priežasčių. Ji gavo aukščiausią balą sveikatos kategorijoje ir daugiausia dėl to, kad vidutinė Norvegijos gyventojų gyvenimo trukmė yra 83 metai, t.y. 9 metais ilgesnė nei pasaulio vidurkis.

Norvegijai aukščiausias balas taip pat buvo skirtas „Valdymo“ kategorijoje, kur buvo vertinamas šalies korupcijos lygis, politinis stabilumas ir valdžios efektyvumas.

Antroji reitinge – Šveicarija. Ji aukščiausiu balu buvo įvertinta už aplinkos veiksnius bei kategorijoje „Finansai išėjus į pensiją“.