Realu.lt

Suomiai pamėgo mikro būstus

Suomiai pamėgo mikro būstus

Masinis persikėlimas iš mažų miestelių į sostinę, neatsisakant griežtų taupymo įpročių, daugelį verčia gyventi vis ankštesniuose būstuose.

Suomijoje mažų butų paklausa buvo ir išlieka didelė. Kai sostinės nekilnojamojo turto rinkoje pirmą kartą pasirodė mikro butų, gyventojų reakcija buvo nevienareikšmė. Daugeliui atrodė, kad tokios mažos erdvės, nepaisant gerai apgalvoto išplanavimo, netinka visaverčiam gyvenimui. Tačiau dabar ši idėja neatrodo tokia keista. Ypač turint galvoje tai, jog Suomijoje nekilnojamojo turto kainos auga sparčiausiai per pastaruosius 10 metų, o išlaidos būstui netrukus gali pareikalauti iki trečdalio vidutinės šeimos pajamų.

Suomijos valdžia ne vienerius metus bandė spręsti nelengvą galvosūkį, kaip stabilizuoti šalies gyventojų mažėjimą. Suomiai tiesiog nesusilaukia pakankamai vaikų, kad galėtų užtikrinti ateities socialinio aprūpinimo sistemą.

Mikro būstai gali dar labiau paaštrinti situaciją. Gyventi mažame bute su kitu žmogumi beveik neįmanoma. Gyvenant stipriai apribotoje erdvėje gali atsirasti jausmas, jog finansinė situacija yra gerokai blogesnė, nei yra iš tikrųjų. O tai savo ruožtu dar labiau nutolins tėvystės klausimą.

Išsinuomojęs mikro butą jaunimas gali leisti sau gyventi arčiau miesto centro, tuo labiau, jog tokio būsto nuomos kainos darosi vis priimtinesnės. Taigi, nedideli butai nėra geriausias pasirinkimas pradedantiems šeimyninį gyvenimą, tačiau jie yra tinkami vienišiems vidutines pajamas gaunantiems žmonėms, norintiems gyventi netoli sostinės centro.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena