Realu.lt

Suomijoje - baudos būstų savininkams už nuomininkų diskriminavimą

Suomijoje - baudos būstų savininkams už nuomininkų diskriminavimą

Suomijos diskriminacijos ombudsmenė Kristina Stenman užbaigė dvi bylas dėl diskriminacijos, susijusias su būsto nuoma. Vienu atveju nuomotojas atsisakė nuomoti namą tos pačios lyties porai. Antroji byla buvo susijusi su liuteronų parapija, kuri atsisakė išnuomoti būstą suomio ir irakietės sutuoktinių porai.

Stenman sakė, abiem atvejais savininkai buvo įpareigoti sumokėti kompensaciją už diskriminaciją. Kontrolierė mano, kad nors būsto savininkai turi teisę pasirinkti nuomininkus, atrankos kriterijai neturėtų būti diskriminaciniai. „Svarbu, kad rinkos sąlygos būtų sąžiningos ir visi turėtų galimybę gauti būstą. Vis dar vyrauja nuomonė, kad nuomotojas gali pasirinkti nuomininką diskriminaciniu pagrindu“, – komentavo ji.

Pirmasis diskriminacijos atvejis buvo nagrinėjamas remiantis žinutėmis, kuriomis apsikeitė nuomotojas ir tos pačios lyties pora. Pranešimuose namo savininkas pažeidė Nediskriminavimo įstatymą, pasmerkdamas poros santykius. Sutuoktiniai iš nuomotojo gavo 2000 eurų kompensaciją.

Antrasis diskriminacijos atvejis buvo susijęs su susituokusia pora, kurios vienas iš sutuoktinių buvo Suomijos, o kita – Irako pilietis. Anot ombudsmenės, parapijos bendrija atsisakė nuomoti porai butą, nes nuomos sutartį pasirašė vienintelis poros sutuoktinis suomis.

Bendruomenė aiškina savo sprendimą grindusi šiuo metu galiojančiu įstatymu, kuris įpareigoja nuomos sutarties nepasirašiusį sutuoktinį vykdyti sutartinius įsipareigojimus, jei sutartį pasirašęs sutuoktinis palieka būstą. Šiuo konkrečiu atveju, būsto savininkas darė prielaidą, jog skyrybų atveju sutuoktinis Suomijos pilietis išsikraustys, o bute liks gyventi Irako pilietė, kuri nepajėgs padengti nuomos mokesčio, o ją iš būsto iškeldinti per teismus būtų ilgas ir brangus procesas.

Ombudsmenė nusprendė, kad parapijos veikla negali būti priskirta vien tik finansinės rizikos valdymui, nes buvo grindžiama prielaidomis ir išankstinėmis nuostatomis. Nukentėjusiai porai buvo paskirta 2000 eurų kompensacija.

Ar buvote susidūrę su diskriminacija nuomojantis būstą Lietuvoje? Pasidalinkite komentaruose!

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena