Realu.lt

Suomijoje planuojama rudenį į biurus grąžinti milijoną darbuotojų

Suomijoje planuojama rudenį į biurus grąžinti milijoną darbuotojų

Manoma, kad šį rudenį po pusantrų metų pertraukos į biurus grįš milijonas Suomijos darbuotojų, rašo yle.fi. Iš viso šalyje gyvena 5,5 mln. gyventojų, įskaitant pensininkus ir vaikus. Tikėtina, kad bent dalis darbuotojų ir toliau dirbs hibridiniu būdu, derindami nuotolinį darbą su darbu biure.

Pasibaigus pandemijai tikriausiai nuotolinis darbas išliks darbo proceso dalimi. Daugelis darbdavių leis darbuotojams biure dirbti dvi ar tris dienas per savaitę, likusias - dirbti iš namų. Vis gi darbdavys turi teisę nesuteikti darbuotojams galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

„Mes jau ir anksčiau praktikavome nuotolinį darbą. Tai buvo labai gera patirtis, leidusi mums laiku paruošti aiškias darbo taisykles. Tačiau pandemijos metu nuotolinio darbo apimtys buvo neturinčios precedento. Nuotolinis darbas išliks mūsų kasdienybės ir darbo savaitės dalimi. Labai tikėtina, kad jo bus dvigubai daugiau nei iki karantino”, - sako Petri Lempiainen, kompanijos Abloy OU personalo vadovas.

Kai kurie darbdaviai mano, jog nuotolinis darbas dalinai atima iš jų produktyvumo kontrolę. Vis gi ekspertai teigia, kad tarp darbdavio ir darbuotojo turi būti abipusis pasitikėjimas, o jei jo nėra, įmonė turi daug rimtesnių problemų nei nuotolinio darbo organizavimas.

Grįžti į biurus nebus taip paprasta. Pandemijos metu daugelis suomių išsikėlė iš miestų. Prieš metus žmonės masiškai kraustėsi iš miestų į kaimo vietoves, o Helsinkis nuo vidinės migracijos nukentėjo labiausiai.

Šaltinis: prian.ru

 

Pasidalink naujiena