Realu.lt

Suomijoje tarp NT pirkėjų daugėja vienišų žmonių

Suomijoje tarp NT pirkėjų daugėja vienišų žmonių

Suomijoje vis daugiau žmonių gyvena vieni. Pusė būsto paskolų šalyje išduodama vienišiems klientams ir 50% šių paskolų yra skirta įsigyto pirmąjį būstą.

Apie pastebimas vyraujančias tendencijas praneša šalyje veikiantys bankai Osuuspankki, Nordea ir Säästöpankki:

  • Vieniši suomiai domisi galimybėmis įsigyti būstą gyvenvietėse už sostinės ribų.
  • Kas ketvirta Nordea banko išduota būsto paskola buvo suteikta vienišiems žmonėms, kurių daugumos amžius buvo nuo 30 iki 39 metų. Per pastaruosius dvejus metus labai išaugo paskolų gavėjų, jaunesnių nei 30 metų amžiaus, skaičius.
  • Vidutinė vienišo žmogaus paskola būstui įsigyti siekė 127 tūkst. Eurų.
  • Banko Säästöpankki atstovų nuomone, vieniši nekilnojamojo turto pirkėjai nėra didesnės rizikos klientai, nes jų mokumas tikrinamas taip pat kruopščiai, kaip ir visų kitų klientų.
  • Visi trys bankai vienbalsiai pritarė, kad dažnai vienišiems pirkėjams, renkantis savo svajonių namus, tenka eiti į kompromisus ir nusileisti savo norams. To priežastis - svajonių būstui įsigyti ne visada užtenka maksimalios galimos gauti būsto paskolos.
  • Didėja susidomėjimas mažesniuose miesteliuose esančiais būstais ir vienai šeimai gyventi skirtais namais. Spėjama, kad šią tendenciją sustiprino nuotolinis darbas pandemijos metu.

Suomijoje vis daugiau žmonių nori gyventi savarankišką ir nepriklausomą gyvenimą. Didelė dalis jaunų žmonių nori gyventi nuosavuose namuose, atskirai nuo tėvų, tačiau dar nesukuria šeimos. Ši situacija tampa problema regionuose, kur būsto kainos yra aukštos ir toliau kyla.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena