Svajonių būstas – per 2 savaites

Trečiadienis, 17 gegužės 2017

„Ne paslaptis, kad turėti nuosavą būstą turbūt svarbu kiekvienam žmogui. Savų, o ne nuomojamų namų poreikis, buvo nesvetimas ir man“, – pasakoja vilnietė Fausta Brasaitė, kuri jau šįmet galėjo džiaugtis malonumu pirmą kartą atrakinti savų namų duris. Doktorantūrą studijuojanti ir dirbanti 27-erių mergina nustebina tuo, kaip greitai ir efektyviai įgyvendino tokį, regis, nemažai pastangų ir laiko kainuojantį uždavinį. Greitas gyvenimo tempas gana aiškiai apibrėžė paieškų procesą. Ir nors dairytis būsto Fausta su antrąja puse pradėjo neturėdama griežtos būsimų namų vizijos, lankstus požiūris ir profesionalų pagalba padėjo rasti optimalų variantą.

Fausta, kokie buvo pirmieji nuosavų namų paieškos žingsniai, nuo ko pradėjote? Svarbiausias žingsnis buvo išsirinkti tinkamą NT brokerį, na, o po to jau viskas ėjosi kaip sviestu patepta. Paieška truko apie porą savaičių – padedami „Capital Real Estate“ NT brokerės Vilmos Žiukaitės, išsirinkome vieną butą, kuris mums patiko. Jį ir įsigijome. Be patikimo ir profesionalaus brokerio, manau, viskas būtų užtrukę gerokai ilgiau. Tiesiog žinojome, kad dairomės naujos statybos namo ir tokių namų rajono, o tokių Vilniaus miesto ribose dar nebuvo daug. Taip pat nenorėjome buto pirmame ir viršutiniame namo aukšte.

Svajonių būstas – per 2 savaites 1
Svajonių būstas – per 2 savaites 1

 

„Svarbiausias žingsnis buvo išsirinkti tinkamą NT brokerį, na, o po to jau viskas ėjosi kaip sviestu patepta.“

 

Kokią pagalbą Jums suteikė brokerė, kuo pravertė jos patarimai? Vilmą Žiukaitę mums rekomendavo jos klientas kaip organizuotą ir patikimą NT ekspertę. Jos ir paprašėme padėti išsirinkti butą. Tuo metu mažai ką žinojome apie būstų kainas, kokybę, mikrorajonų pasirinkimą. Susitikę ir pasikalbėję su Vilma turėjome aiškesnę savo būsto viziją, žinojome, ko ir kaip ieškoti, kartu sudarėme apžiūrų planą, suderinome tvarkaraštį, kada ir ką apžiūrėsime. Būtent todėl buto paieškos neužtruko – apžiūrėję kelis objektus jau tiksliai žinojome, ko norime, o apžiūrėję dar kelis Vilmos pasiūlytus butus išsirinkome tą, kuriame norėtume gyventi. Tad galiu drąsiai teigti, kad ši brokerė vertina ir taupo savo klientų laiką – visą reikalingą informaciją pateikia aiškiai, suprantamai; kontaktuoja su parduodamų butų savininkais, kartu vyksta į apžiūras. Tiek ieškant buto pirkti, tiek ir vėliau, rengiant dokumentus, Vilma visada buvo šalia – ne tik kaip profesionali specialistė, bet ir kaip patikima draugė: patarianti, palaikanti, tiksliai ir iki galo atstovaujanti mūsų, klientų, interesams. Svarbu paminėti ir tai, kad Vilma stengėsi minimaliai sumažinti kliento patiriamus su būsto pirkimu susijusius rūpesčius bei šio proceso metu patiriamą stresą. Visiems draugams rekomenduoju šią brokerę, taip pat ateityje prireikus naudočiausi tik jos paslaugomis.

 

„Susitikę su brokere turėjome aiškesnę savo būsto viziją, žinojome, ko ir kaip ieškoti, kartu sudarėme apžiūrų planą, suderinome tvarkaraštį, kada ir ką apžiūrėsime.“

 

Ar ėmėte paskolą būstui įsigyti? Kokia Jūsų patirtis? Taip, pasinaudojome banko kredito galimybėmis, tačiau procesas nebuvo toks ilgas ir sudėtingas, kiek teko girdėti iš pažįstamų. Mes konsultavomės su „Capital Credit“ vadove, paskolų brokere Vita Kazėniene, kurios patarimai labai pravertė priimant svarbius sprendimus, susijusius su paskola būstui įsigyti.

Kaip supratote, kad būtent čia norite gyventi arba kuo Jus sužavėjo išsirinktas butas? Pamenu tą akimirką vos įėjus pro duris – jame buvo viskas, ko norėjome, taip pat patiko ir namo aplinka. Kartais būna, kad, atėjus į kokią nors vietą, tiesiog norisi joje likti – būtent taip ir pasijutome, čia buvo tikrai labai jauku. Kai tenkina bendras vaizdas, nebenagrinėji kiekvieno nusistatyto kriterijaus, o po to net ir kitų butų apžiūra tapo nebetikslinga, nes vis galvodavome apie šį. Patiko tai, kad butas yra itin šviesus, su dideliais „vitrininiais“ langais, nukreiptais į rytų pusę. Išskirtiniu interjeru būstas nepasižymi, tačiau yra įrengtas šiuolaikiškai, kokybiškai, funkcionaliai, vadinčiau tai minimalistiniu stiliumi. Gyvenamojoje zonoje vyrauja šviesios, žemės spalvos: sienos yra dramblio kaulo spalvos, o baldai – rudi; miegamajame vyrauja balta ir pilka. Nors balkonas ir nebuvo esminis prioritetas renkantis būstą, tačiau tai džiugina.

 

„Pamenu tą akimirką vos įėjus pro duris – jame buvo viskas, ko norėjome, taip pat patiko ir namo aplinka.“

 

Kodėl nutarėte rinktis jau įrengtą būstą? Būstui įsirengti reikia skirti nemažai laiko, o to sau leisti dėl didelio užimtumo negalėjome. Natūralu, kad rinkomės butą, kurio interjeras atitiktų mūsų skonį, todėl keitėme minimaliai. Vienintelis dalykas, kurio mums pritrūko naujame būste, – tai naminė darbo erdvė, kurią vėliau pagal savo poreikius įsirengėme patys.

Be kurio svarbaus elemento ar daikto neįsivaizduojate savo namų? Mums buvo svarbiausia, kad būstas būtų šviesus, erdvus – tai suteikia laisvės pojūtį. Manau, kad namų jaukumą ir šilumą kuria ne daiktai ar baldai, bet žmonės, kurie juose gyvena. Nesame prieraišūs daiktams, tačiau labai mylime kambarines gėles, todėl jos iškart persikraustė kartu su mumis iš senųjų namų.

 

„Mums buvo svarbiausia, kad būstas būtų šviesus, erdvus – tai suteikia laisvės pojūtį.“

 

Koks būtų Jūsų pagrindinis patarimas žmonėms, nusprendusiems ieškoti ir pirkti būstą? Tiek įsigyjant, tiek parduodant būstą patarčiau susirasti patikimą NT brokerį ir finansų konsultantą. 

 

„Būstui įsirengti reikia skirti nemažai laiko, o to sau leisti dėl didelio užimtumo negalėjome.“

 

VILMA ŽIUKAITĖ, „Capital Real Estate“ brokerė: „Kai man paskambino Fausta (jai mane rekomendavo klientai, kuriems padėjau parduoti butą), susitarėme susitikti ir aptarti būsto paieškos planą. Pirmiausia, ko visuomet teiraujuosi klientų, kokį biudžetą gali skirti būstui įsigyti, ar tam prireiks kredito paslaugų. Kadangi Faustai buvo aktualus kreditavimas, užrašiau ją į konsultaciją pas mūsų kompanijos „Capital Credit“ paskolų brokerę. Antrąkart susitikusios išsigryninome poreikius ir lūkesčius. Be abejo, pradėjome nuo to, kurie rajonai būtų tinkamiausi. Ne paslaptis, kad Vilniaus spūstyse pakeliui į darbą norisi praleisti kuo mažiau laiko, tad ir rajonai buvo pasirinkti pagal darbo lokaciją bei žalumos poreikį. Faustai ir antrajai jos pusei Tadui pasiūliau apžiūrėti 20 butų, suskirsčiusi juos pagal rajonus. Vieną dieną apžiūrėjome tris butus tame pačiame rajone ir iš jų išsirinkome geriausią; kito susitikimo metu apsilankėme dar dviejuose. Tada net pajuokavome, kad apžiūrimi variantai tolydžio gerėjo. Dar kitame rajone strategija nepasikeitė, o kiekvienas naujas butas patikdavo vis labiau už ankstesnį. Tačiau tada radome tai, kas Faustai patiko labiausiai, ir nors ėjome toliau, jos atmintyje jau buvo užsifiksavęs tas vienintelis. Tada sustojome ir pradėjome analizuoti kainą: gal ankstesniame būste būtų galimybė investuoti kainos skirtumą ir gauti geresnį variantą? Bet, kad ir kokius skaičiavimus atlikome, niekas neprilygo Faustos pasirinktam favoritui. Trumpai tariant, pats pardavimo procesas buvo itin paprastas, nes pasirinkto buto savininkams taip pat atstovavo „Capital“ brokeris. Klientai buvo patenkinti darbo sparta – šis butas buvo pasirinktas iš viso apžiūrėjus devynis variantus. Nors Faustai ir buvo kilusi mintis apžiūrėti rajonus, kurie nebuvo tinkamoje strateginėje vietoje, priminiau jų poreikį taupyti laiką, ir ta mintis buvo daugiau nebegvildenama. Galutinis sandoris nuo pirmojo skambučio iki raktų įteikimo užtruko mažiau nei mėnesį, o pati paieška netruko nė dviejų savaičių. Kiekvienam, ieškančiam būsto, pirmiausia rekomenduočiau nusistatyti aktualius miesto rajonus, galimą maksimalų biudžetą ir atkreipti dėmesį į akis kritusio būsto įrengimą – dažnai išvežus baldus pastebimas remonto poreikis, nes baldai kartais gali paslėpti tam tikrus apdailos defektus.“

 

TEKSTAS – Ievos Elvyros Kazakevičiūtės

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai