Realu.lt

Svarbūs NT rinkos pokyčiai ir prognozės: ką reiškia sandorių rekordai ir kas juos nulėmė?

Svarbūs NT rinkos pokyčiai ir prognozės: ką reiškia sandorių rekordai ir kas juos nulėmė?

Nekilnojamo turto rinka – itin aiškiai ekonominius ir socialinius pokyčius atspindinti sritis. Tad kokios tendencijos joje vyrauja dabar, kokių esminių pokyčių įnešė karantinas ir ko galima tikėtis artimiausiu metu?

Štai nekilnojamo turto agentūrų tinklui „Capital“ liepos mėnesį pavyko fiksuoti rekordinius naujų sutarčių sudarymo skaičius, o rugpjūtį ir rugsėjį – rekordinius sandorių skaičius ir didžiausią istorijoje apyvartą. Ką tai pasako apie dabartinę situaciją NT rinkoje ir kas nulėmė šią sėkmę? Pasak tinklo įkūrėjo ir vadovo D. Semionovo, toks rezultatas – tinkamo reagavimo į situaciją ir per karantiną atlikto įdirbio vaisiai.

„Daugelis šį laikotarpį paprasčiausiai nurašė, manydami, kad reikia tiesiog laukti, kol jis baigsis. Tačiau mūsų požiūris buvo kitoks. Mums pavyko labai greitai persiorientuoti, prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių ir nuotolinio darbo. Sugebėjome operatyviai reaguoti į situaciją rinkoje bei suprasti pasikeitusius klientų lūkesčius. Net tuo laikotarpiu, kai sustojo apžiūros ir daugelis sustabdė savo planus, mes nesiliovėme padėti klientams. Tad mūsų pastangų rezultatas yra rekordiniai vasaros ir rudens pradžios pardavimai“, – aiškina „Capital“ vadovas.

Jis pateikia „Capital“ sėkmę liudijančius skaičius: „Šiuo metu „Capital“ tinkle dirba 372 brokeriai, galintys pasigirti sėkminga vasaros pabaiga ir rudens pradžia. Rugsėjo mėnesį įvykdyti 582 NT sandoriai, kurių vertė – 38 769 397 eurų, o bendra šio mėnesio „Capital“ apyvarta – 1 100 837,73 eurų“.

Pasak D. Semionovo, būtina suprasti, kad tokie įspūdingi rezultatai neatsiranda iš niekur: iki tol reikia atlikti namų darbus, o kai kurie jų buvo padaryti ne tik karantino metu, bet ir metų pradžioje ar dar praėjusiais metais.

 

 

Reikšmingi pokyčiai tinklo viduje – dar daugiau naudos klientams

Tiesa, NT agentūrai „Capital“ pastarasis laikotarpis pasižymėjo ir kitais reikšmingais įvykiais. Vasaros pabaigoje „Capital“ tinklas sustiprėjo – prie jo prisijungė patyrusi ir jau ilgus metus sėkmingai dirbanti, didžiulę patirtį vertinimo paslaugų rinkoje turinti ir su visais Lietuvos bankais bendradarbiaujanti vertintojų komanda, kuri nuo šiol dirbs naudodama prekinį ženklą „Capital Valuations“.

Kaip pabrėžia „Capital“ vadovas, šis pokytis labai reikšmingas ne tik pačiai agentūrai, bet ir klientams – jie gaus dar platesnį vertinimo paslaugų spektrą didžiausiuose Lietuvos miestuose. „Capital Valuations“ komanda atitinka visų Lietuvos bankų keliamus standartus.

Jis pažymi, kad kiekviena krizinė situacija savyje slepia galimybę plėstis, todėl jau nuo karantino pradžios kompanija įgyvendino savo tikslą dar labiau įtvirtinti savo poziciją rinkoje, be to, tapo viena iš nedaugelio tarpininkavimo įmonių, kurios komanda karantino laikotarpiu paaugo.

Rinka nepraranda aktyvumo

Vertindamas NT rinkos pokyčius ir dabartinę situaciją, D. Semionovas teigia, kad kartais atrodo, jog karantino nė nebuvo – juntamas didelis rinkos atsigavimas.

„Suprantama, sunku vertinti, ar tikrai grįžome į prieškarantininį lygį, nes NT rinkoje vyrauja sezoniškumas, todėl, ko gero, reikėtų atsižvelgti ir į praėjusių metų rezultatus. Visgi rinka tikrai yra aktyvi, klientai nebijo priimti su NT susijusių sprendimų. Žinoma, didžiausias pasekmes, tikėtina, jaučia naujos statybos projektus statantys vystytojai, bet ir šios statybos rinkoje tikimasi teigiamų tendencijų“, – mano D. Semionovas.

NT rinkos prognozės: akivaizdi karantino paskatinta tendencija

„Capital“ vadovas D. Semionovas pastebi, kad karantino laikotarpis turėjo įtakos ne tik esamiems, bet ir būsimiems klientų pasirinkimams: „Noras karantino metu jaustis komfortabiliau pastūmėjo žmones rinktis arčiau gamtos esantį pirminį būstą su gabalėliu žemės. O štai vietoje kelionių į užsienį dabar dažnai įsigyjamas antras būstas pajūryje arba kitose kurortinėse Lietuvos vietose. Aiškiai išsiskiria pirkėjų noras turėti savo sklypą arčiau gamtos, kur galima nevaržomai būti lauke ir nesėdėti tarp keturių sienų, o atostogų užsienyje alternatyva tampa atostogos antruosiuose namuose jaukiame gamtos prieglobstyje“.

Pasak D. Semionovo, dėl šios priežasties galima daryti prielaidą, kad namų, kotedžų ir sklypų pardavimai ir toliau didės. Be to, nėra ir jokių ženklų, signalizuojančių apie kainų kritimą, o nekilnojamo turto pirkimas, pasak „Capital“ vadovo, žmonėms vis dar atrodo saugiausia visų laikų investicija.

Kalbėdamas apie pokyčius komercinių patalpų rinkoje, D. Semionovas daro prielaidą, kad nemažai įmonių ieškos galimybių optimizuoti nuomojamus plotus – visgi daug kur žmonės dirba iš namų, todėl nemažai darbo vietų lieka neužimtos.

 Šaltinis: Capital Realty

Pasidalink naujiena