Švedijoje biurų ir parduotuvių patalpos taps būstais

Pirmadienis, 11 sausio 2021

Dėl pandemijos nemažai komercinių patalpų nenaudojama, o šalyje trūksta butų.

Kas atsitiko? Per pandemiją Švedijoje ypač paplito internetinė prekyba ir nuotolinis darbas. Todėl dabar daug parduotuvių ir biurų patalpų nenaudojama, tačiau šalyje trūksta gyvenamųjų būstų. Ekspertų vertinimu, Švedijoje stokojama apie 140 000 gyvenamųjų namų ir butų, rašoma leidinyje „The Local“.

Švedijoje biurų ir parduotuvių patalpos taps būstais 1
Švedijoje biurų ir parduotuvių patalpos taps būstais 1

Kontekstas. Dėl sudėtingų taisyklių Švedijoje statybų vertė viena didžiausių Europoje. Dėl neapmokestinamo nekilnojamojo turto ir nereguliuojamos būsto nuomos rinkos didėjo būsto kainos ir beveik dvigubai augo namų ūkių skolos, o tai lėmė didelį ekonominį nestabilumą.

Komercinių patalpų pertvarkymas į gyvenamąjį būstą gali padėti nekilnojamojo turto rinkai išvengti perteklinio spaudimo. Šiuo metu Švedijos nacionalinėje būsto taryboje svarstomi sudėtingi šalies statybų įstatymai, siekiant rasti būdų, kaip nenaudojamas parduotuvių ir biurų patalpas paversti būstais.

Citata. „Dėl COVID pandemijos daugelyje sektorių nuotoliniai procesai jau tapo norma, todėl veikiausiai atsirado nekilnojamojo turto objektų, kuriuos galima naudoti kaip gyvenamąjį būstą“, – pareiškė Švedijos finansų ministro pavaduotojas Peras Bolundas.

Šaltinis: prian.ru

Temos: Komercinis NT
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai