Šviesos sprendimai vonioje – ne tik patogumui: dizainerė atskleidė dar vieną jų funkciją

Trečiadienis, 15 kovo 2023

Jei gyvenant dinamišku ritmu ir sugrįžtant namo tik pailsėti įmanoma išsiversti, pavyzdžiui, be itin funkcionalios virtuvės, tai vonios kambarys – patalpa, į kurią ilgiau ar trumpiau pasibūti užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus šviesos sprendimus įkurdinti vonios kambaryje, kad jis būtų patogus bei jaukus?

Poreikiai – esmė, bet nepamirškite ir santechnikos

Planuojant vonios kambarį būtina kaip įmanoma anksčiau įsivertinti, kas juo naudosis bei koks veiklų scenarijus tikėtinas kasdien ar kas savaitę.

„Visuomet patariu pirmiausia išsiaiškinti šios erdvės paskirtį namuose plačiąja prasme. Tai bus asmeninė erdvė, vaikų ar svečių vonios kambarys? Galvojama apie relaksacinę zoną ar visgi pakaks tik dušo?

Tuomet svarbu nusimatyti ir visas įmanomas situacijas vonios kambaryje. Namų šeimininkas geriausiai žino konkrečius savo ar artimųjų poreikius, tačiau yra keletas fundamentalių klausimų, į kuriuos reikėtų atsakyti: ar šioje patalpoje kažkam reikės pasidažyti, ar reikalingas nagų karpymo suolelis ir ar būtina vieta nusirengti bei pasidėti drabužius“, – patirtimi dalijasi interjero studijos „Dunamai“ dizainerė.

Planuojant vonios erdvę D. Uleckytė taip pat rekomenduoja įsivertinti santechnikos įrangos kiekį – būtent jis galiausiai padiktuoja taisykles, kiek ir kokio apšvietimo reikės. Įsirengiant vonios kambarį, specialistė dažniausiai siūlo turėti tris arba keturis šviesos sprendimus.

„Bazinio apšvietimo turėtų būti daug ir maksimaliai sklindančio visoje patalpoje, nes jis reikalingas atėjus metui pasirūpinti vonios kambario higiena. Naktinis apšvietimas parankus, kai nėra tiesioginės saulės šviesos ir trumpam užsukus į patalpą nesinori išsibudinti. Sujungus jį su šviesos reguliavimo dimeriu funkcija galima susikurti romantiškos atmosferos galimybę, pavyzdžiui, mėgaujantis SPA ritualais“, – pasakoja pašnekovė.

Galiausiai į judesį reaguojantis šviesos šaltinis parankus, kai reikia apšviesti tik tam tikrą zoną vonios kambaryje, o veidrodžio apšvietimas padeda susikurti kokybišką zoną veido priežiūros procedūroms, kruopščiam makiažui ar skutimuisi.

Funkcionalūs sprendimai – jaukumui ir patogumui

Vonios kambaryje pradedame kiekvieną dieną ir čia pat ją užbaigiame, todėl skirti dėmesio ne tik praktiškiems, bet ir estetiškiems sprendimams, pasak D. Uleckytės, išmintinga ir net rekomenduojama.

„Integruoti šiandien populiarų kelių apšvietimų scenarijų sprendimą, šviesos šaltinius po baldais, WC puodu, už dekoratyvinių sienelių – jūsų valia, kokią galutinių vonios kambario apšvietimo akcentų viziją galiausiai įgyvendinsite. Bet kuriuo atveju kviečiu vadovautis taisykle, kad panaudojus šviesą kitaip ir plačiau interjerą įmanoma ne tik išgelbėti, bet tam tikrais atvejais ir sukurti“, – sufleruoja dizainerė.

Jai antrina sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas. Vos vienas modernus, bet plačiai pritaikomas sprendimas vonios kambaryje išties gali atliepti funkcionalios ir malonios atmosferos lūkestį.

Tam idealiai tinka unikalioji apšvietimo sistema „ComfortLight“, integruota naujausios prekių ženklo kolekcijos veidrodinėje spintelėje „Geberit ONE“. Keturiose skirtingose jos zonose iš anksto suprogramuoti scenarijai lanksčiai prisitaiko prie vonios kambario naudotojo.

„Nuo vadinamojo darbinio apšvietimo kasdieniams moteriškiems ir vyriškiems veido ritualams iki naktį pasitinkančio orientacinio ar žvakių šviesos apšvietimo SPA ritualams – visus juos galima adaptuoti ir pagal paros laiką ar individualius poreikius būnant prie baldo, išjungti, pritemdyti, pasiryškinti ir ne tik“, – pasakoja T. Ivanauskas.

Sanitariniame pakabinamo arba pristatomo WC puodo modulyje „Geberit Monolith Plus“, kurį galima rinktis kaip alternatyvą potinkiniams rėmams arba bakeliams, įrengta analogiška sistema sustiprina veidrodinės spintelės apšvietimo scenų teikiamą efektą ir pasižymi panašiu komfortišku valdymu jutikliais, išoriniais jungikliais ar per gamintojo mobiliąją programėlę.

„O abiejuose sprendimuose integruota DALI sąsaja esant poreikiui leidžia sujungti juos į darnią protingų namų visumą ir valdyti centralizuotai visus kitus vonios kambaryje esančius šviesos šaltinius“, – pamini T. Ivanauskas.

Daugiau nei naktinis apšvietimas ir veidrodis

Galimybių realizuoti pagal dizaino principus strategiškai apgalvotą vonios kambario apšvietimo sistemą, pasikliaunant ilgaamžiais šveicariškos kokybės gaminiais, T. Ivanauskas įžvelgia ir daugiau.

„Diskretiškas, švelnus WC puodo paviršiaus ir tam tikros zonos apšvietimas „Geberit DuoFresh“ modulyje, kuris integruojamas į standartinį potinkinį WC puodo rėmą, aktyvuojasi priklausomai nuo patalpoje sklindančio natūralios šviesos šaltinio, pavyzdžiui, sutemus, arba tam tikru paties naudotojo nustatytu paros metu, tarkime, 22–7 val.

Antruoju atveju jis įsijungia nuo judesio ir kokybiškai, tačiau visiškai neišbudindamas apšviečia tik tiek, kiek pakanka susiorientuoti nakties metu trumpam atėjus į vonios kambarį“, – situacijos sprendimą komentuoja ekspertas.

Tuo tarpu neatsiejamo vonios kambario akcento – veidrodžio – paieškos gali užsibaigti ties kuria nors iš skirtingų dizainų „Geberit Option“ versijų. Visose integruotas šiltas tiesioginis apšvietimas, dalis modelių turi ir praustuvo zonos apšvietimą, o kai kuriuose nuotaikai ar konkrečiai situacijai pritaikytas šviesos srautas lengvai reguliuojamas veidrodyje įrengtu jutikliu.  

https://sc.bns.lt/

Temos: Interjeras