Realu.lt

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje statys naują pastatą

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje statys naują pastatą

Tarptautinė Amerikos mokykla (TAM) Vilniuje statys naują modernų pastatą. 

Mokyklos direktorius Stephane'as (Stefanas) Ruzas teigia, kad išplėtus mokyklą mokiniai galės mokytis moderniose, aplinkai draugiškose ir šiuolaikinius reikalavimus atitinkančiose patalpose. 

„Be to, esame įsipareigoję ir vietos bendruomenei – investuosime ne tik į būsimą mokyklą, bet ir į miesto infrastruktūrą, sutvarkydami St. Batoro ir Srovės g. sankryžą“, – BNS sakė S. Ruzas. 

Pasak TAM finansų vadovo Dariaus Gradzevičiaus, iki 2021 metų vasario iš keturių likusių pretendentų turėtų būti pasirinktas statybos rangovas ir priklausomai nuo orų numatoma pradėti statybas.

Kaip BNS sakė D. Gradzevičius, naujojo pastato energetinis naudingumas bus A+ klasės – jame bus įrengtas geoterminis šildymas, šilumos siurbliai, automatizuotos vėdinimo, drėkinimo ir oro kondicionavimo sistemos, viduje ir lauke sumontuoti LED šviestuvai.

Siekiant didesnio vaikų ir mokytojų komforto, pastate bus įrengti specialūs konstrukciniai mazgai, akustiniai elementai, pavyzdžiui, sienutė, apsauganti nuo gatve važiuojančių automobilių triukšmo. 

Pastato rūsyje bei kieme bus įrengtos universalios sporto aikštės, pritaikytos įvairioms sporto šakoms, mažiausiems vaikams – žaidimų aikštelės bei edukacinis daržas, kuriame jie galės auginti daržoves ir augalus.

6 mln. eurų penkerių metų trukmės paskolą statyboms suteikė SEB bankas. Dar 3-4 mln. eurų, priklausomai nuo poreikio, finansuos pati mokykla. 

Srovės gatvėje iki 2022 metų rudens pastačius naują trijų aukštų apie 3,4 tūkst. kv. metrų ploto pastatą, kuriame mokysis iki 300 mokinių, 27-erius metus veikiančioje mokykloje iš viso galės mokytis apie 500 moksleivių.

2015 metais baigtas statyti mokyklos 7 tūkst. kv. metrų ploto sporto kompleksas, kuriame įrengta sporto salė, lauko futbolo aikštelė, valgykla ir kitos erdvės. 

Autorius Remigijus Bielinskas

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena