Realu.lt

„Technopolis“ pastatuose visiškai atsisakys CO2 išskiriančios ar jį naudojant gaminamos energijos

„Technopolis“ pastatuose visiškai atsisakys CO2 išskiriančios ar jį naudojant gaminamos energijos

Didžiausią biurų miestą Lietuvoje valdanti suomių įmonė „Technopolis“ paskelbė, kad visuose savo valdomuose verslo parkuose iki 2030-ųjų sieks naudoti tik CO2 požiūriu neutralią („carbon neutral“) energiją, tad pastatuose atsisakys anglies dvideginį išskiriančios ar jį panaudojant gaminamos energijos. Septyniose šalyse veikianti įmonė šį tikslą vadina ambicingu, bet realiu – vien per pastaruosius trejus metus „Technopolio“ pastatuose CO2 pėdsakas buvo sumažintas trečdaliu. Lietuvoje ir Suomijoje įsikūrę verslo parkai šiuo požiūriu pirmauja ir jau kelis metus 100 proc. naudoja žaliąją ir atsinaujinančią elektros energiją.

„Kovoje su klimato kaita turėtų dalyvauti visi – verslai, vyriausybės ir fiziniai asmenys. Nekilnojamojo turto sektorius šiuo metu išmeta trečdalį viso anglies dvideginio, tad esame įsitikinę, kad siekis tapti neutraliais CO2 požiūriu turi tapti privalomas mūsų industrijoje. Nekilnojamojo turto žaidėjai turėtų imtis konkrečių veiksmų ir diegti naujoves siekiant šio tikslo“, – pabrėžia „Technopolio“ Lietuvos verslo regiono vadovė Lina Maskoliūnė.

Pasak jos, pastaraisiais metais Vilniuje didinant pastatų plotus, CO2 emisijos vienam kvadratiniam metrui kreivė nuosekliai krypo priešinga kryptimi – mažėjo. „Prieš ketverius metus pakeitę elektros energijos tiekėją, visiškai perėjome prie atsinaujinančių išteklių, be to, patys intensyviai įrenginėjome saulės energijos elektrines ant pastatų stogų. Todėl bendram biurų plotui didėjant, CO2 emisija per tuos metus mažėjo 60 proc. vienam kvadratiniam metrui.“

„Toliau ketiname plėsti pastatų aprūpinimą pačių pasigaminta saulės energija – įrengsime papildomas jėgaines neužilgo atsidarysiančiame „Nova“ biurų pastate. 2016–2019 metais ant mūsų stogų gaminamos saulės energijos kiekis išaugo 3000 proc. Planuojame, kad nuo kitų metų pradžios patys iš saulės kasmet pasigaminsime 10 proc. viso reikalingo elektros energijos kiekio“, – sako L. Maskoliūnė.

„Technopolio“ Lietuvos verslo regiono vadovė taip pat pabrėžia, kad nepaisant tvaresnio energijos išgavimo būdo, ne mažiau svarbu yra apskritai mažinti sunaudojamą kiekį. „Koncentruojamės ne tik į žaliąją energiją, bet ir jos taupymą iš esmės. 2016–2019 metais bendram patalpų plotui ženkliai augant, energijos vartojimas mažėjo 7 proc. vienam kvadratiniam metrui. Nuolat ieškome būdų didinti pastatų energetinį efektyvumą bei viduje įgyvendiname platesnius tvarumo ir darbuotojų gerovės projektus. Nuosekliai kuriame infrastruktūrą automobilių dalijimuisi, elektromobiliams, skatiname ir sudarome galimybes į darbą vykti dviračiais ar paspirtukais, taip pat kartu su partneriais raginame savo klientus rūšiuoti atliekas, užsiimame edukacine veikla ir skatiname atsakingą resursų naudojimą.“

Šaltinis: „Technopolis“

Pasidalink naujiena