Realu.lt

Tel Avivo prabangaus būsto rinką okupavo jaunieji IT specialistai

Tel Avivo prabangaus būsto rinką okupavo jaunieji IT specialistai

Žiniasklaida skelbia, kad IT specialistai yra pasirengę sumokėti iki 3 mln. JAV dolerių už senus butus, esančius Tel Avivo miesto centre.

Kas nutiko? Praėjusiais metais į Izraelio technologijų pramonę investuoti dideli pinigai pasiekia dalį vietos nekilnojamojo turto rinkos. Ekspertai bando tuo paaiškinti pastarąjį rinkos bumą ir kainų kilimą. Vidutinis būsto Tel Avive pirkėjų amžius gerokai sumažėjo. Pasak „Globes”, visai neseniai didžiąją būstų pirkėjų dalį sudarė turtingi vyresnio amžiaus žmonės.

„Staiga rinkoje pastebėjome 30-40 metų amžiaus žmones, ieškančius butų miesto centrinėje dalyje ar Senojoje Šiaurėje, kur kainos gali siekti net 3 mln. JAV dolerių”, - sako nekilnojamojo turto agentūros konsultantas Zvi Schwartzas. „Pavyzdžiui, šiuo metu Senojoje Šiaurėje esantį butą su sodu parduodame už 1,85 mln. JAV dolerių. Visi susidomėję, kurie ateina apžiūrėti objekto, yra jaunimas. Kai paprašome pasidalinti, iš kur jie gavo pinigų tokiam pirkiniui, jie atsako, jog dirba IT srityje”.

Jauniesiems IT specialistams labiau patinka miesto centras, o nei gyvenamieji daugiaaukščiai. Didžioji dalis jų nuperkamų objektų yra senojoje miesto dalyje, kuri tapatinama su miestietišku gyvenimo būdu ir galimybe reikalingas vietas pasiekti dviračiu. 

Naujuosius IT srities turtuolius vilioja ne tik Tel Avivo centras, bet ir miestai Izraelio pietuose. Šie pirkėjai domisi tiek erdviais naujais pastatais, kainuojančiais 400-450 tūkst. JAV dolerių, tiek ir netoli universitetų esančiais pigesniais būstais, kuriuos įsigyti galima už 275 tūkst. JAV dolerių, o jų nuomos kaina sieka 920 JAV dolerių per mėnesį.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena