Realu.lt

Terasa - ką svarbu žinoti norint ją įsirengti?

Terasa - ką svarbu žinoti norint ją įsirengti?

Terasa šiandien yra tapusi vienu iš privalomų namo atributų. Čia yra leidžiamas laisvalaikis su šeima, draugais, poilsiaujama vakarais su knyga ar arbatos puodeliu. Ką svarbu žinoti norinčiam įsirengti šią svarbią zoną? Valstybinė statybos inspekcija dalijasi svarbiais patarimais.

Jeigu statoma terasa yra atvira (tik priglausta prie statinio), ji traktuojama kaip atskiras nesudėtingas inžinerinis statinys. Toks plokščias inžinerinis statinys, kurio plotas ne didesnis kaip 100 kv. m, priskirtinas I grupės nesudėtingiesiems statiniams ir jiems statyti leidimas nereikalingas. Atkreiptinas dėmesys, kad gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) reikia tuo atveju, jeigu toks statinys būtų statomas bent vienoje iš šių teritorijų: kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, kurortuose, Kuršių nerijoje ir magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijose, esančiose 200 metrų atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies. Tuo atveju, kai I grupės nesudėtingoji terasa nepatenka į nurodytas vietas, gauti SLD nereikia, o supaprastintas projektas gali būti rengiamas tik statytojo (užsakovo) pageidavimu.

Jeigu terasa statoma kaip namo dalis (išliejant bendrus pamatus, naudojant tą pačią namo stogo konstrukciją ir sujungiant ją su namu), ji traktuojama kaip namo dalis. Taigi, jeigu tokia terasa bus įrengiama vėliau, bus laikoma, kad tai namo rekonstrukcija, kuriai atlikti leidimo privalomumas priklauso nuo pastato kategorijos ir teritorijos statuso.

Statant terasą būtina išlaikyti atitinkamus atstumus nuo kaimyninių sklypų. Jeigu terasa be stogo (įrengta kaip aikštelė), užtenka ją atitraukti 1 m nuo sklypo ribos. Norint statyti arčiau, reikėtų gauti rašytinį besiribojančio žemės sklypo (teritorijos) savininko ar valdytojo sutikimą.

Jeigu terasa įrengiama su stogu, būtina išlaikyti ne mažesnį nei 3 m atstumą iki sklypo ribos. Arčiau ribos gali būti įrengta terasa, kurios stogo aukštis mažesnis nei 3 m – bet kurios terasos konstrukcijos bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba, neturi būti didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos.

 

 

Pasidalink naujiena