Realu.lt

Turkijos studentai, protestuodami prieš nuomos kainas, nusprendė miegoti parkuose

Turkijos studentai, protestuodami prieš nuomos kainas, nusprendė miegoti parkuose

Po pusantrų metų nuotolinio mokymosi studentai grįžo į Turkijos universitetus ir buvo nemaloniai nustebinti. Nuomos mokesčiai miestuose išaugo iki rekordinio lygio - pavyzdžiui, kvartaluose netoli Stambulo universiteto jie padvigubėjo. Tuo pačiu labai trūksta ir vietų bendrabučiuose. Čia jų yra apie 700 tūkstančių, o studentų - 8,5 milijono.

Daugiau nei 2 tūkstančiai studentų visoje Turkijoje pradėjo nakvoti miestų parkuose, paversdami tai vieša akcija. Aktyvistai atvirame laiške rašo, kad jie liko benamiai dėl 70–290 proc. padidėjusios nuomos kainos. „Kadangi neturime kur gyventi padoriomis sąlygomis, - teigia jie, - mes patys sukursime tokią galimybę“.

Daugelyje vietų policija sustabdė studentų akciją, tačiau jos dalyvių nenubaudė. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pasmerkė „miegančių studentų“ judėjimą. Jis pareiškė, kad nuomos kainų kilimą lėmė po ilgos tylos pandemijos metu padidėjusi būsto paklausa. Jis taip pat priminė, jog valdžia stato naujus bendrabučius ir bando pažaboti infliaciją. Kita svarstoma priemonė yra namų, skirtų nuomai už prieinamą kainą, statyba.

2021 m. rugsėjo mėnesį Stambulo savivaldybės atliktoje apklausoje 95% gyventojų teigė, kad nuomos mokestis jiems yra per didelis, o maždaug 41% turėjo atidėti mokėjimą. Remiantis apklausa, vidutinis nuomos mokestis mieste pandemijos metu padidėjo nuo 1541 liros (174,4 JAV dolerių) iki 2561 liros (289,8 JAV dolerių), t.y. 66 proc. Kainas Turkijoje apskritai paveikė ne tik infliacija, bet ir staigus statybinių medžiagų kainų kilimas, dėl kurio sulėtėjo statybos ir susidarė naujų objektų pasiūlos trūkumas.

Šaltinis: prian.ru

 

 

Pasidalink naujiena