Turtingi pirkėjai varžosi dėl teisės turėti išskirtinį nekilnojamąjį turtą JAE

Ketvirtadienis, 18 rugpjūčio 2022

Ekspertai prognozuoja, kad per ateinančius 10 metų milijonierių ir milijardierių skaičius JAE išaugs 40 proc. Artimiausiais mėnesiais laukiama apie 4 tūkstančių turtingų žmonių, kurių persikėlimas dar labiau sustiprins šalies lyderiaujančias pozicijas. Visiems šiems atvykėliams reikės būsto.

Atsižvelgiant į visus šiuos veiksnius, logiška manyti, kad itin prabangaus nekilnojamojo turto sektorius Dubajuje ateinančiais metais ir toliau klestės, vyraus teigiamos rinkos nuotaikos, o pirkėjai iš viso pasaulio ieškos įsigyti trokštamo būsto prestižinėse vietose.

Turtingi pirkėjai varžosi dėl teisės turėti išskirtinį nekilnojamąjį turtą JAE 1
Turtingi pirkėjai varžosi dėl teisės turėti išskirtinį nekilnojamąjį turtą JAE 1

Pasak vienos didžiausių JAE nekilnojamojo turto agentūrų „Metropolitan Premium Properties“, didžiausio investuotojų dėmesio itin brangaus nekilnojamojo turto segmente sulaukia jau ikoniškais tapę Palm Džumeiros ir Emyratų kalvų rajonai. Čia itin aktyviai parduodami išskirtiniai nekilnojamojo turto objektai, prabangios vilos bei pagal individualų užsakymą statomi nauji prabangūs būstai.

Kaip sakė agentūros generalinis direktorius, „Dubajaus nekilnojamojo turto rinka jau keletą mėnesių virte verda, vienas po kito fiksuojami didžiausio sandorių skaičiaus ir parduoto brangiausio nekilnojamojo turto rekordai. Vilų kaina, palyginti su kitais segmentais, kyla gana tolygiai, tačiau dar nepasiekė 2014 m. kainų lygio. Tai rodo, kad potencialas pelningoms investicijoms šiame sektoriuje vis dar yra gana didelis“.

Neigiama turtingų žmonių atvykimo į JAE pasekmė – prabangaus būsto trūkumas. Augant paklausai pasiūla išlieka maždaug tokia pati, tad kiekvienas naujas statybos leidimas tampa vis labiau laukiamas ir geidžiamas.

Pastaruoju metu labiausiai rinką sudrebino vila „XLV Residence“ Dubajuje, parduodama už 225 mln. dirhamų (61,2 mln. JAV dolerių). Šiuo metu tai yra brangiausias parduodamas objektas Emyratų kalvų rajone: unikalioje, visiškai gyventi paruoštoje rezidencijoje, išdėstytoje 5 hektarų sklype, vienu metu galima apgyvendinti iki 300 svečių.

Rezidencija buvo įrengta ir dekoruota bendradarbiaujant su tokiais prekių ženklais kaip „Cavalli“, „Fendi“ ir „Gaggenau“, o naudotos medžiagos ir dizaino elementai yra išskirtiniai net prabangiajai Dubajaus mekai. Rezidencijoje yra septyni erdvūs miegamieji, svečių apartamentai, priėmimo kambarys, kino salė, vyno rūsys, šokių ir žaidimų kambarys, lauko baseinas su vaizdu į golfo aikštyną, sveikatingumo centras su sauna ir treniruoklių sale, pagrindinis ir pagalbinis liftas, darbuotojų kambariai, namų biuras ir kt.

Beje, vien šių metų sausio–kovo laikotarpiu vilos Emyratų kalvose pabrango 6,5 proc., o skaičiuojant metiniais tempais pirmojo ketvirčio pabaigoje augimo tempas siekė beveik 20 proc.

Temos: Prabangus NT