Realu.lt

TVF nerimauja dėl padėties Norvegijos nekilnojamojo turto rinkoje

TVF nerimauja dėl padėties Norvegijos nekilnojamojo turto rinkoje

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) išreiškė susirūpinimą Norvegijos nekilnojamojo turto rinka. Organizacijos pranešime sakoma, kad spartus būsto kainų kilimas šioje šalyje kelia pavojų finansiniam stabilumui, rašo „The Local“.

„Šį įsibėgėjantį būsto kainų augimą reikėtų riboti derinant monetarinės, mokesčių, struktūrinės ir fiskalinės politikos sprendimus, kuriais būtų siekiama padidinti būsto pasiūlą ir pažaboti paklausą”, sakoma pranešime.

TVF išreiškia susirūpinimą dėl kylančių būsto kainų Norvegijoje jau ne pirmą kartą. Jis jau kelis kartus rekomendavo valdžios institucijoms sugriežtinti hipotekinio skolinimo taisykles. Norvegijos finansų ministras Jan Tore Sanner pritarė TVF susirūpinimui. „Pritariu susirūpinimui dėl didelio būsto kainų augimo, ypač Osle ir kituose didžiuosiuose miestuose, ypatingai per pastaruosius metus“, - sakė jis interviu žurnalistams. Tačiau Sanner nemano, kad reikia sugriežtinti reguliavimą. Jis tikisi, kad istoriškai žemos palūkanų normos kils antroje metų pusėje, tokiu būdu natūraliai sulėtindamos būsto kainų augimą.

TVF analitikai mano, kad Norvegija visai gerai susitvarkė su koronos viruso plitimu ir kilusia krize .Jie tikisi, kad 2021 m. Norvegijos ekonomika sustiprės 3,2%, o tai atitinka Norvegijos centrinio banko vertinimą (3,8%) ir Norvegijos statistikos departamento prognozę (3,3%).

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena