Realu.lt

Tyrimas: 80% naujų butų Suomijoje yra per maži

Tyrimas: 80% naujų butų Suomijoje yra per maži

Analitikai mano, kad kompaktiško būsto statyba Suomijoje yra pernelyg aktyvi ir ateityje gali sukelti socialinių problemų.

Neseniai Helsinkio universiteto paskelbtas tyrimas rodo, kad Suomijos miestuose stiprėjanti „mikro butų” (mažų, studijos tipo apartamentų) tendencija kelia nerimą. Paskelbto tyrimo santraukoje teigiama, kad iki 80% naujų studijos tipo butų yra itin maži, o penktadalis parduodamų mikro butų yra 30–37 kv.m ploto. Mokslininkai analitikai tvirtina, kad tokio kompaktiško būsto statyba yra “netvariai aktyvi” ir ateityje gali sukelti socialinių problemų.

Dauguma butų, kurių plotas yra mažesnis nei 37 kv. m, yra Turku mieste - 55%, Oulu ir Vantoje - po 44%, Tamperėje - 42%, Espo - 35%, o šalies sostinėje Helsinkyje tokie butai sudaro 29%.

Panašu, kad mažų butų pasiūla Suomijoje nežada mažėti vien dėl to, kad didėja tokio būsto paklausa. Remiantis atlikta apklausa, mažų butų savininkai tikisi studentų antplūdžio, tad neatsitiktinai investuotojai renkasi mažus butus. Per pastaruosius penkerius metus panašių butų kainos Suomijoje šoktelėjo 30%.

 Šaltinis: prian.ru

 

 

 

 

 

Pasidalink naujiena