Realu.lt

Ukmergės gatvės vizija

Ukmergės gatvės vizija

Ukmergės gatvė yra viena svarbiausių Vilniaus miesto arterijų – magistralinė gatvė, jungianti sostinę su kitais didžiaisiais miestais (Ryga, Šiauliai, Panevėžys, A2 autostrada). Gatvėje yra itin intensyvus automobilių bei viešojo transporto eismas, ji jungia Vilniaus centrą su miegamaisiais rajonais, naujos plėtros teritorijomis bei priemiesčiais. Tai nuolat besikeičianti paslaugų ir komercijos ašis, prie kurios kuriasi įmonės, verslai, prekybos centrai, vystomi nauji daugiabučių kvartalai.

Tačiau Ukmergės gatvės raida ir vystymas buvo gana stichiškas ir neplanuotas. Gatvės užstatymas, erdvių charakteris, eismo juostų skaičius yra nenuoseklus, skiriasi skirtingose atkarpose, trūksta pėsčiųjų ir dviračių takų, yra didelis eismo įvykių skaičius, tačiau visur dominuoja automobiliai.

 

 

Ukmergės gatvei, kaip svarbiai miesto ašiai, trūksta miestietiško charakterio, saugių ir patogių erdvių, želdynų, perimetrinio užstatymo. Šioje vizijoje numatoma gatvę tvarkyti pagal gerąją Vakarų miestų praktiką, kuomet bus pradėta nuo visuomeninių viešųjų funkcijų ir erdvių, modernaus viešojo transporto bei infrastruktūros pėstiesiems ir dviračiams, želdinių plėtros. Numatoma nutiesti apie 10 kilometrų dviračių takų ir pakankamo pločio šaligatvių, įrengti dvi reguliuojamas dviračių pervažas, pasodinti daugiau kaip 1500 medžių, prie gatvės sukurti apie 250 arų ploto dydžio skverą.

 

Gatvėje susiaurinus eismo juostas iki minimalių norminių dydžių, taip pat bus įrengta nenutrūkstanti juosta viešajam transportui, kurią nuo pėsčiųjų ir dviračių takų skirs želdiniai. Nuo eismo ir automobilių stovėjimo aikštelių atskirti želdynais pėsčiųjų takai bus projektuojami abejose gatvės pusėse. Taip pat planuojamas Šeškinės požeminės perėjos atnaujinimas ir naujų patogių ir saugių požeminių perėjų, pritaikytų žmonėms su specialiaisiais poreikiais, įrengimas.

 

 

Planuodami ilgalaikę gatvės atnaujinimo viziją, aplink Ukmergės gatvę architektai pasiūlė įkurti aktyvaus sporto ir pramogų aikšteles, treniruoklių zonas, riedlenčių parką, turgų, renginių erdves. Čia netruks atsirasti ir daugiau gyvybės – gatvės viešosios erdvės užtikrins žmonių trauką ir gatvė nebebus vien pilka tranzito arterija

 

Ukmergės gatvės viziją užsakė ir koordinavo SĮ „Vilniaus planas“, pasiūlymus bei ataskaitą parengė MB „Pupa – strateginė urbanistika“.

Šaltinis: Vilnius.lt

 

Pasidalink naujiena