Realu.lt

Urbanistinio stiliaus virtuvė: kokias medžiagas ir spalvas pasirinkti?

Urbanistinio stiliaus virtuvė: kokias medžiagas ir spalvas pasirinkti?

Turbūt dažnas iš mūsų kaip vieną iš pagrindinių erdvių namuose įvardintų virtuvę, todėl labai svarbu ją įsirengti tinkamai ir patogiai. Interjero dekoratorė Kamilė Žižmarė savo nuosavą būstą įsirengė buvusioje gamykloje ir dalijasi patarimais iš savo praktikos, kaip pasirinkti tinkamas medžiagas ir spalvas virtuvės baldams.

„Pradedant rinktis medžiagas virtuvės karkasui, fasadams ir stalviršiui, reikėtų turėti bendrą namų vaizdą, kad būtų lengviau ieškoti ir rinktis, nes baldinių plokščių pasiūla išties nemaža“, - pataria interjero dekoratorė. „Jeigu virtuvė jungiasi kartu su svetaine, reikėtų įvertinti ne tik funkcinį ir praktinį aspektą, bet ir estetinį vaizdą. Rinkitės spalvinę gamą ir tekstūras, kurios derėtų bendroje erdvėje“.

K. Žižmarė savo būstą įsirenginėjo buvusioje gamykloje. Atsižvelgiant į tai, savo namams ji pasirinko industrinį-urbanistinį stilių. „Norėjome, jog mūsų virtuvėje vyrautų betonas, kurio fragmentų yra visuose namuose, ir tamsiai pilka spalva. Būtent pilka spalva yra nepakeičiama tiek industriniame, tiek minimalistiniame interjere, kuri puikiai dera su kitomis spalvomis. Baldinių plokščių salonuose neradome mums tinkamos pilkos spalvos, tad išsirinkome keletą variantų iš RAL spalvų paletės ir dažų parduotuvėje užsisakėme pavyzdžius. Jeigu turite dvejonių dėl spalvos pasirinkimo, labai rekomenduoju darytis pavyzdžius. Nustebsite, kaip ta pati spalva gali atrodyti popierinėje spalvų paletėje ir gyvai. Nedidelė investicija gali apsaugoti nuo neteisingų pasirinkimų ir nusivylimo, nes vėliau pakeisti paviršių spalvą nebus taip paprasta“.

Interjero dekoratorė K. Žižmarė pasakoja, jog galvojant apie virtuvės įrengimą gana dažnai iškyla klausimas, kokį – matinį ar blizgų - plokštės padengimą rinktis virtuvės fasadui. „Mes pasirinkome matinį padengimą, dėl gilesnio spalvos tono ir glotnaus paviršiaus, kuris suteikia aptakų vaizdą. Kaip ir bet kurį kitą paviršių, taip ir virtuvės fasadus reikės valyti, ypač dažnai liečiamus, tad nereikėtų bijoti, jog matinis paviršius turi mažesnį atsparumą pirštų antspaudams. Čia taip pat galėtų padėti spalvos pavyzdys – plokštę galėsite gyvai paliesti ir pamatyti, kaip labai matosi pirštų antspaudai“.

K. Žižmarė planuodama savo virtuvės įrengimą aplankė ne vieną baldų saloną. „Fasadų spalvą jau buvome išsirinkę, tad rinkomės stalviršių plokštę. Norėjome natūralaus betono stalviršių, bet pasikonsultavę su specialistais priėjome prie išvados, jog natūralaus betono plokštė netiks darbiniam stalviršiui, kadangi ji neturi atsparumo dėmių įgėrimui, tad teko ieškoti medžiagos, kuri būtų vizualiai kuo panašesnė į natūralų betoną ir kartu turėtų visas reikiamas savybes“. Interjero dekoratorė pasakoja, jog savo virtuvei pasirinko betono imitacijos Compact HPL plokštę. „Rinkomės būtent šio tipo plokštę ne tik dėl jos panašumo į betoną, bet ir dėl tvirtumo, atsparumo drėgmei ir karščiui. Taip pat ši plokštė suteikia galimybę virtuvės plautuvę montuoti po stalviršiu, kas mums buvo aktualu, taip išvengiant briaunų, už kurių kaupiasi nešvarumai“.

Kamilė Žižmarė - interjero dekoratorė, įkvėpimo besisemianti stebėdama užsienio dizainerių interjerus. Kamilę žavi laikui nepavaldūs interjerai, kuriuose dominuoja natūralios medžiagos, žemiškos spalvos bei išskirtinės interjero dekoro detalės. Jai artimi interjero stiliai: vidurio amžiaus modernus (angl. mid-century modern), industrinis bei minimalistinis.

Daugiau aktualių interjero naujovių sužinosite Kamilės Žižmarės instagram'e: instagram.com/zizmare/

 

Pasidalink naujiena