Realu.lt

Už 4 mln. eurų parduodama gotikinė tvirtovė Čekijoje

Už 4 mln. eurų parduodama gotikinė tvirtovė Čekijoje

Tarp įdomiausių Čekijoje parduodamų nekilnojamojo turto objektų galima rasti buvusią gotikinę tvirtovę, kuri parduodama už 4 mln. Eurų. Šiuo metu kompleksas naudojamas kaip kultūros centras, tačiau gali būti transformuotas į didelę privačią rezidenciją.

„Chateau Světlá“ dvaras yra netoli Sazavos upės, istoriniame Čekijos Posazavi regione, viduramžių komplekso teritorijoje. Praha ir Brno yra maždaug už 80 minučių kelio. Kažkada šioje vietoje stovėjo gotikinė tvirtovė. Renesanso laikais ši vietovė buvo paversta medžioklės namais, o turtas per amžius toliau plėtėsi, rašo „Mansion Global“.

1869 m. grafas Františekas Josefas pasamdė Vienos architektą Svatą, kuris dvarui suteikė dabartinį vaizdą: dviejų aukštų, su keturiais sparnais, centriniu bokštu ir balkonu, supančiu centrinį kiemą.

„Pilyje man labiausiai patinka baroko, ampyro ir renesanso bei neorenesanso stilių derinys. Visas pastatas skleidžia didingą atmosferą - galite patirti 600 metų istoriją nuo viduramžių iki šių dienų. Dvare yra privačios erdvės, svečių namai, renginių centras, kavinė, muziejus ir parodų erdvė. Jį visą galima paversti gyvenamuoju kompleksu”, - sako nekilnojamojo turto agentė Dzhitka Dankova iš  Sotheby's International Realty”.

Anot agentės, dabartiniai savininkai gyvena Prahoje. Dvarą jie įsigijo 2013 m., norėdami jį kaip kultūros ir architektūros paveldą išsaugoti visuomenei.

Buvusios tvirtovės kompleksas yra beveik 5500 kv. m naudingo ploto, o 1,2 ha ploto teritorijoje įrengtas kraštovaizdžio parkas su pėsčiųjų takais ir tvenkiniais.

Dabar kompleksas naudojamas kaip regiono kultūros ir meno centras. Čia vyksta vestuvės, organizuojamos įmonių ar šeimų šventės. Su objekto pirkėjais atskirai bus tariamasi dėl baldų ir meno kūrinių įsigijimo.

Seniausioje pilies dalyje - vėlyvosios gotikos stiliaus kavinėje „Ladurée” - telpa apie 70 žmonių. Taip pat yra sandėliukas, virtuvė ir personalo kambarys.

Pilyje yra visame regione garsus žiemos sodas, angliško stiliaus parkas su kaskadiniais tvenkiniais ir tiltais bei žaidimų aikštelė.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena