Realu.lt

V.Šapoka: bankų padėtis dėl galimo Skandinavijos NT burbulo stebima

V.Šapoka: bankų padėtis dėl galimo Skandinavijos NT burbulo stebima

Kai kuriems analitikams perspėjant, kad kaistanti Skandinavijos nekilnojamo turto (NT) rinka gali paveikti ir Lietuvos bankų sektorių, kuriame dominuoja šio regiono bankai, Lietuvos finansų ministras tikina, kad situacija yra stebima.

Vilius Šapoka teigia esąs įsitikinęs, kad Lietuvos bankas užtikrins rinkos priežiūrą.

„Kiek man žinoma, tas bendradarbiavimas su Skandinavijos šalimis yra online režimu, ir ta visa situacija yra stebima“, - ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė ministras.

„Manau, kad centrinis bankas tikrai užtikrins reikiamą priežiūrą, kad nereikėtų naudoti nei indėlio draudimo lėšų, nei investavimo garantijų schemos“, - pridūrė V.Šapoka.

Pasak jo, Lietuvos banko rinkos priežiūra yra gera ir atitinka aukščiausius standartus.

„Priežiūra pas mus daug kartų buvo vertinta nepriklausomų ekspertų ir atitinka pačius aukščiausius standartus. Šiuo atveju tokio pagrindo nerimui šiuo metu nėra“, - tikino V.Šapoka, kuris iki 2016 metų vasaros vadovavo LB Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamentui.

Apie galimą Skandinavijos nekilnojamojo turto burbulą anksčiau perspėjo kai kurie finansų analitikai. Dėl galimo ekonomikos perkaitimo siūloma valdžiai kaupti rezervą.

LB vadovas Vitas Vasiliauskas rugsėjį teigė, kad ekonomikos perkaitimo požymių Lietuvoje yra, tačiau jie dar ne prieškrizinio lygio.

Autorė: Sniegė Balčiūnaitė

Šaltinis: BNS

„Naujienu agenturos BNS informacija atgaminti visuomenes informavimo priemonese bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Pasidalink naujiena