Realu.lt

V. Vasiliauskas: komercinio NT ateitis miglota

V. Vasiliauskas: komercinio NT ateitis miglota

Būsto rinka Lietuvoje išlieka tvari, tačiau pandemija meta šešėlį komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkai – tikėtina, jog kitąmet laisvų biurų gerokai padaugės, teigia Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas.

Pasak Vito Vasiliausko, biurų ir prekybos rinkos perspektyvos išlieka miglotos.

„Pavyzdžiui, prognozuojama, kad neužimtų biurų dalis Vilniuje kitais metais reikšmingai išaugs. Tam įtakos tikrai turės nuotolinis darbas“, –  LB surengtoje metinėje NT konferencijoje kalbėjo jis.

Anot LB valdybos pirmininko, komercinio NT rinkai įtampą didina ir per pandemiją suvaržyta įprasta prekyba bei jos perkėlimas į elektroninę erdvę.

„Panašu, kad ateityje prekybos sektoriaus laukia reikšmingi pokyčiai, kuriems būtina deramai pasiruošti ir realistiškai vertinti ateities perspektyvas“, – svarstė V. Vasiliauskas.

Tuo metu būsto rinkos tvarumą, anot jo, išlaiko augantis gyventojų skaičius, jų pajamų augimas ir įmonių plėtra.

„Gyventojų skaičius didėja antrus metus iš eilės. Tendencija, panašu, išliks ir toliau. O tai yra reikšminga paskata, ypač būsto rinkos augimui“, – sakė V. Vasiliauskas.

„Daugėja palyginti dideles pajamas gaunančių pirkėjų ir nuomininkų, kuriems reikia ir daugiau kokybiško būsto. Dar viena priežastis – rekordinėse aukštumose išliekantis būsto įperkamumas – atlyginimai vis dar auga sparčiau negu būsto kainos, o skolinimo sąlygos išlieka palankios“, – kalbėjo  jis.

Be to, LB vadovas pabrėžė, kad būsto rinkai kyla rizikų dėl pandemijos paveiktų įmonių bankroto ir gyventojų pajamų sumažėjimo rodiklių.

LB teigimu, kad rinka po pirminio stabtelėjimo pandemijos pradžioje pastebimai atsigavo, o rudeniop jos aktyvumas pasiekė istorines aukštumas.

Autorė Izabela Kuzmicka

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena