Realu.lt

Vasara - puikus metas pasirūpinti savo komerciniu NT

Vasara - puikus metas pasirūpinti savo komerciniu NT

Prasidėjus pandemijai ir paskelbus griežtus apribojimus, didelei daliai žmonių teko prisitaikyti darbui iš namų, o biurai liko ištuštėję. Prie tuštėjančių darbo vietų prisidėjo ir vasara - atostogų metas. Kol vieni atostogauja, kitiems tai palankus metas sutvarkyti, atnaujinti ar modernizuoti savo nekilnojamąjį turtą.

Kalbant apie nekilnojamojo turto atnaujinimą ar patobulinimą, ne visada tam reikia turėti didelių investicijų. Nuodugniai išanalizavus esamą situaciją, atradus galimus sprendimo būdus ir priėmus teisingus sprendimus, pastato remonto ar atnaujinimo kaštus galima optimizuoti, nepakenkiant darbų kokybei.

Techninius pastatų auditus ir statybų patikrinimus Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje atliekančios kompanijos „Projector” atstovai aplankė daugybę įvairiausios būklės pastatų. Tarp jų buvo prekybos centrai, biurų ir bankų pastatai, pramonės ir logistikos centrų, taip pat medicinos įstaigų pastatai. Kompanijos specialistai įvardina dažniausiai techninio audito ir statybų patikrinimų metu fiksuojamus trūkumus:

  • Netinkamai vykdoma pastato priežiūra, trumpinanti paties pastato ir jame esančių įrenginių eksploatavimo laiką.
  • Aplaidžiai ir neišsamiai pildomi priežiūros žurnalai. Pasitaiko, kad techninės priežiūros įmonė prižiūri įrenginius, kurių pastate iš tikrųjų nėra.
  • Pastato techninė dokumentacija neatitinka faktinės situacijos arba jos iš viso nėra.
  • Atliekant tam tikrus statybos darbus ar pastato rekonstrukciją nedalyvauja specialistai, kurie privalo tame procese dalyvauti.
  • Inžinerinių sistemų ar priešgaisrinės saugos sistemų sutrikimai, avarinių maitinimo sistemų gedimai.
  • Nusidėvėjusios svarbiausios pastato sistemos.

Reguliariai atliekant pastato būklės vertinimą, galima sumažinti remontui reikalingas išlaidas ir išvengti skaudžių nelaimių.

Biurus visose trijose Baltijos šalyse turinčios kompanijos „Projector” ekspertai keičiasi patirtimi apie dažniausiai pasitaikančias technines pastatų problemas, klientams siūlo pažangius novatoriškus sprendimus.

„Projector“ Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto rinkoje veikia nuo 2004 m. ir iki šiol atliko daugiau nei 250 įvairių komercinio nekilnojamojo turto pastatų techninių auditų. „Projector“ klientai yra tarptautiniai ir vietiniai nekilnojamojo turto fondai, nekilnojamojo turto bendrovės, pramonės įmonės, prekybos tinklai, statinių savininkai ir nuomininkai.

Komercinio nekilnojamojo turto, kurio techninį auditą atliko „Projector” specialistai, plotas yra daugiau nei 1 milijonas kvadratinių metrų, jų prižiūrėtų statybų vertė - daugiau nei 500 milijonai eurų.

Lietuvoje „Projector” komanda konsultavo SBA inovacijų parko vystytojus, vykdė Skraidenio biurų pastato statybų priežiūrą, dalyvavo statant „Technopolis Nova”, „Technopolis Delta“ pastatus ir rekonstruojant „Technopolis UMA” pastatus. Teikė technines konsultacijas ir statybų priežiūros paslaugas statant „3 Bure East 9“ biurų pastato ir Radisson Hotel Lietuva priestatą, statybos priežiūrą atliko rekonstruojant prekybos centrą Go9 ir viešbutį Lietuva Vilniuje bei Park Inn Kaune. Lietuvoje kompanija įgyvendino jau 60 projektų. Tarp „Projector” klientų, kurie į kompaniją kreipėsi techninių konsultacijų, yra ir Domus Pro prekybos centro, Park Town biurų pastato, Panoramos prekybos centro valdytojai ir daug kitų komercinio nekilnojamojo turto savininkų ir valdytojų.

„Projector” profesionalai dalyvauja įvairiuose komercinio nekilnojamojo turto valdymo etapuose. Jie sukaupė nemenką patirtį vertindami pastatų ir inžinerinių sistemų būklę, statybos, renovacijos ir remonto kaštus,  atlikdami statybos darbų ir projektų valdymo priežiūrą. bei ruošiant įvairiausią dokumentaciją, susijusią su statybų pradžia, eiga ir pastatų eksploatavimu statyboms pasibaigus.

„Laikas sutvarkyti komercinį nekilnojamąjį turtą” - tokiu šūkiu kompanija „Projector” kviečia išnaudoti laiką, kol biurai ištuštėję, ir pasirūpinti savo nekilnojamuoju turtu.

Daugiau naudingos informacijos galite rasti „Projector“ interneto svetainėje: www.projector.lt

Partnerio turinys

Pasidalink naujiena