Realu.lt

Verslo iššūkiai Valensijoje

Verslo iššūkiai Valensijoje

„Išėjo taip, kaip rašo vienoje knygoje, – kai tikrai kažko labai nori, visas pasaulis stengiasi tau padėti“, – sako „Capital Valencia“ biuro Ispanijoje vadovas Valdemaras Paukštė, pradėdamas pasakoti savo verslo sėkmės istoriją. Sakoma, kad, norint prisijaukinti sėkmę, reikia stengtis pastebėti kiekvieną atsitiktinumą ir vadovautis savo nuojauta. Panašu, kad taip nutiko ir V. Paukštei – keletą metų dirbęs Ispanijoje kaip nepriklausomas NT agentas, priėmė likimo siųstą iššūkį ir šių metų rugsėjį franšizės principu įkūrė pirmąjį „Capital“ biurą Valensijoje.

„Capital Valencia“ biure jau dirba keturi brokeriai, o per artimiausius metus planuojama priimti iki 15 naujų darbuotojų. „Vienas pagrindinių veiklos tikslų – suburti ir išugdyti stiprią tikrų profesionalų komandą, kuri dirbdama vadovautųsi tik aukščiausiais kokybės standartais. Užtikrindami maksimalią darbo kokybę, galėsime stiprinti prekės ženklo žinomumą ir prestižą, garantuoti sklandų ir pelningą biuro ir jo brokerių darbą, taip pat prisidėti prie bendro NT agentūrų darbo kokybės standartų gerinimo Ispanijoje“, – pasakoja biuro Valensijoje vadovas V. Paukštė.

www.capitalrealty.es VALDEMARAS PAUKŠTĖ, „Capital Valencia“ biuro vadovas:

„Jei žmogus neturi patirties įsigyjant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, jis gali patirti tam tikrų netikėtumų.“

Į kokias tikslines klientų grupes orientuojatės? Su kokiais jų poreikiais susiduriate? Daugiausia dirbame atstovaudami nekilnojamojo turto savininkams, kurie turi realų poreikį parduoti savo turtą. Taip pat pradedame bendradarbiauti su bankais, kurie šiuo metu parduoda daug nekilnojamojo turto itin patraukliomis kainomis ir sąlygomis – pirkėjui gali suteikti finansavimą net iki 100 % pirkimo kainos, įskaitant paskolos administravimo išlaidas. Pirkėjus Ispanijoje šiuo metu labiausiai domina būstai miesto centre arba šalia jūros. Priemiesčiai kol kas išlieka pasyvesnės paklausos zonomis.

Į kokį nekilnojamąjį turtą ir kokiuose Ispanijos miestuose rekomenduotumėte investuoti lietuviams ir kodėl? Jei yra idėja investuoti į nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, pirmiausia patarčiau domėtis objektais didžiųjų miestų centruose – Madride, Barselonoje, Valensijoje. Didmiesčiuose turtas rentabilesnis, jo kaina turi daugiau galimybių augti. Prireikus būstą, esantį miesto centre ar netoli jo, bus lengva išnuomoti arba parduoti. Šiuo metu palankus metas pirkti apleistus butus, juos renovuoti ir parduoti arba nuomoti. Taip galima gauti tikrai didelę investicijų grąžą. Mažesni miesteliai šalia jūros gali vilioti itin žema kaina, tačiau tokia investicija gali pasitvirtinti tik ilguoju periodu arba tuomet, kai būstas perkamas ne investuoti tikintis greitos grąžos, o kaip antras būstas poilsiui. Tarkime, pakankamai naują 100 kv. m butą nedideliame miestelyje šalia jūros galima įsigyti už 50–80 tūkstančių eurų. O didmiestyje tokio ploto būstas kainuoja dvigubai ar trigubai daugiau.

 

Jei yra idėja investuoti į nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, pirmiausia patarčiau domėtis objektais Madride, Barselonoje, Valensijoje – didmiesčiuose turtas rentabilesnis.

 

Su kokiais sunkumais gali susidurti užsienietis, nusprendęs Ispanijoje ieškoti jį dominančio nekilnojamojo turto per vietines (ispanų) agentūras? Jei žmogus neturi patirties įsigyjant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, jis gali patirti tam tikrų netikėtumų. Visų pirma dėl taikomų mokesčių ir turto įforminimo tvarkos. Dauguma vietinių agentūrų nenoriai informuoja pirkėjus užsieniečius apie būsimus mokesčius įsigyjant ir jau įsigijus nekilnojamąjį turtą. Pagrindinis jų tikslas – parduoti. Vėliau, jei pirkėjas kažko nežinojo, tai lieka asmenine jo bėda, kuri dažnai nemažai kainuoja. Mūsų biuras visuomet suteikia maksimalią informaciją klientui ne tik apie ketinamą įsigyti turtą, bet ir apie visą procesą ir su juo susijusias išlaidas. Taip pat visą informaciją klientas (tiek pirkėjas, tiek pardavėjas) gauna jo gimtąja kalba, todėl aiškiau ir greičiau gali suprasti visus su procesu susijusius niuansus. Galime lydėti klientą visu nekilnojamojo turto įsigijimo laikotarpiu, vertėjauti, konsultuoti juridiniais klausimais. Taip pat turime patirties steigiant ir įsigyjant įmones, perkant verslo objektus, todėl galime plačiai konsultuoti įvairiomis su nekilnojamuoju turtu susijusiomis temomis ir padėti klientui optimizuoti jo išlaidas.

 

Dauguma vietinių agentūrų nenoriai informuoja pirkėjus užsieniečius apie būsimus mokesčius įsigyjant ir jau įsigijus nekilnojamąjį turtą.

 

„Capital Valencia“ biuras Ispanijoje

Gran via Ferrán el Católic 23

46008 Valencia

Tel. +34 961 36 09 73 / +34 630 11 89 09

El. p. valencia@capitalrealty.es

 

TEKSTAS – Godos Šleinytės-M. 

Pasidalink naujiena