Realu.lt

Vidutinė būsto kaina JK aštuonis kartus viršija vidutinį atlyginimą

Vidutinė būsto kaina JK aštuonis kartus viršija vidutinį atlyginimą

Per pastaruosius metus vidutinė būsto mieste kaina Jungtinėje Karalystėje išaugo 10,3% (iki 398 724 JAV dolerių), o vietos gyventojų pajamos padidėjo tik 2,1% (iki 49 360 JAV dolerių per metus), teigia būsto paskolų bendrovė „Halifax“. Būstų įperkamumas gyventojams šiandien yra mažiausiame lygyje nuo pat atitinkamų duomenų rinkimo pradžios 2011 m.

Didėjantis atotrūkis tarp būsto mieste kainų ir pajamų padidino koeficientą PE (kainų/pajamų santykis) iki 8,1. 2020 m. šis rodiklis buvo 7,5. Nuo 2011 iki 2013 m. PE buvo 5,6 ir nuo to laiko jis auga jau aštuonerius metus iš eilės.

Pastebima, kad būstas mieste yra šiek tiek prieinamesnis nei visos šalies vidurkis, ku PE yra 8,5. 2021 m. atotrūkis tarp miestų ir visos šalies ypatingai išryškėjo, nes pirkėjai vis dažniau palieka didmiesčius ir persikelia į kaimo vietoves, kur nebėra įperkamų būstų.

Londonderis trečius metus iš eilės išlaiko savo kaip miesto, kuriame yra labiausiai įperkamas būstas, poziciją. Čia PE yra 4,7. Praėjusiais metais 13% padidėjęs vidutinis darbo užmokestis į antrą vietą pakėlė Karlislą ir Bradfordą (abiejų PE - 4,8), už jų liko Stirlingas, Aberdynas ir Glazgas (visų PE 5,4).

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena