Realu.lt

Vilniaus Pašilaičių rajone statys modernią bažnyčią

Vilniaus Pašilaičių rajone statys modernią bažnyčią

Vilniaus miesto Pašilaičių rajone (Medeinos g. 14), prie 2019 metais pastatytos katalikiško ugdymo mokyklos planujama statyti naują katalikų bažnyčią su amfiteatru. Bažnyčiai bus suteiktas Šv. Jono Pauliaus II pavadinimas. Jos patalpose planuojama įkurti ir Sielovados centrą bei daugiau funkcinių erdvių.

Po vienu stogu naujoje bažnyčioje turėtų įsikurti Šv. Jono Pauliaus II vardo bažnyčia, jo vizito Lietuvoje įamžinimo muziejus, susitikimų ir mokymų erdvės, „Caritas“ ir Socialinis centras, Evangelizacijos ir šlovinimo mokykla, kultūros renginių ir krikščioniško teatro salė, parodų erdvė, krikščioniškos literatūros biblioteka, vaikų ir jaunimo centrai, šeimų ir senjorų klubai, kavinė ir kita.

Projekto užsakovai troško, kad ir bažnyčia, ir Sielovados centras būtų atviri visiems ir tas atvirumas atsispindėtų architektūrinėje išraiškoje. Viso komplekso pagrindinė ašis yra aukštai iškilęs Kryžius, primenantis popiežiaus ferulą (popiežiaus pastoralą, kryžiaus formos ganytojišką lazdą), o bažnyčios pastatas panašus į vyskupo mitrą (vyskupo liturginį galvos apdangalą, kuris simbolizuoja jam pavestos tarnystės galias Bažnyčioje). Visas pastatas tarsi remiasi į Kryžių.

Kita vertus, pats bažnyčios pastatas atrodo tarsi laivas – Bažnyčios simbolis, kurio stiebas yra Kryžius. Atvirumo įspūdis kuriamas ir pastato viduje – stiklo sienos ir langai tarsi susieja Sielovados centrą su aplinkinėmis erdvėmis, taip liudijant, kad jis tarnauja aplinkinių žmonių reikmėms, visiems praeiviams ir pakeleiviams.

Bažnyčios viziją parengė architektų studija „BALT-A“ ir „2L Architects“.

Statybų vieta:


‎‎Norbert Tukaj nuotr.

Straipsnis skelbtas portale SA.lt

Pasidalink naujiena