Realu.lt

Vilniaus pilių istorijos ir legendos – nemokamose kalėdinėse ekskursijose

Vilniaus pilių istorijos ir legendos – nemokamose kalėdinėse ekskursijose

„Kalėdos sostinėje“ vis labiau artėjant gražiausioms metų šventėms nuo šio šeštadienio iki gruodžio 26 d. sostinės gyventojus ir svečius kviečia į kalėdinės ekskursijas „Šventinės Vilniaus pilys: istorijos ir legendos“.

„Kas gali būti gražiau už Kalėdų eglę pilyje? Vilniaus pilys – tai daugelio neatrasta Atlantida. Viduramžiai yra „ant bangos“ Europoje, o mes turime tokią turtingą istoriją!“, – sako Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos edukacinių programų koordinatorė Nerilė Urbonaitė ir atkreipia dėmesį, kad Vilniaus Kalėdų eglė puikuojasi Žemutinės pilies teritorijoje. Ši Vilniaus vieta saugo daugybę miesto paslapčių, istorijų ir legendų.

Ekskursijų dalyviai pasivaikščios po Žemutinės pilies teritoriją, kurioje įsikūrusi Katedra, Valdovų rūmai netoliese – paslaptingasis Šventaragio slėnis. Vilniečiai ir miesto svečiai aplankys greta Aukštutinės (Gedimino) pilies kalno esantį Kreivąjį (Trijų Kryžių) kalną, ant kurio staugė Gedimino susapnuotas geležinis vilkas ir stūksojo Kreivoji pilis. Gidė papasakos apie Vilniaus pilių valdovų šventes ir jų stalo džiaugsmus bei pramogas.

Registracija į ekskursijas čia: https://bit.ly/3oNmlSR

„Kalėdos sostinėje“ vilniečius ir miesto svečius šventinėmis pramogomis kviečia mėgautis atsakingai. Siekiant užtikrinti visų saugumą, rekomenduotina nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Šaltinis: vilnius.lt

Pasidalink naujiena