Vilniuje atgimė atnaujintas Muitinės departamento pastatas: modernumas dera su istorija

Antradienis, 14 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Sostinės centre duris atvėrė modernizuotas Lietuvos Muitinės departamento pastatas Jakšto g. 1. Atnaujinus šį daugiau nei 70 metų skaičiuojantį statinį, ne tik pagerintos darbo sąlygos jame dirbantiems žmonėms, bet ir ženkliai padidintas jo energetinis efektyvumas. Be to, pastatas tapo gerokai saugesnis ir patrauklesnis tiek darbuotojams, tiek svečiams.

Atnaujinimas – žingsnis tvarumo link

Atliekant pastato renovaciją buvo naudojami modernūs sprendimai, leisiantys ženkliai sumažinti energijos sąnaudas. Apšiltintas ir atnaujintas fasadas, pakeista stogo danga, atnaujintos nuotekų, vandentiekio ir elektros instaliacijos sistemos. Pakeisti langai ir durys ne tik pagerino pastato sandarumą, bet ir leido užtikrinti geresnę garso izoliaciją. Dėl šių atnaujinimų pastato energijos efektyvumo klasė pakilo nuo D iki B, o tai reiškia, kad bus sutaupoma daugiau nei 50% energijos. Per metus pastatas sutaupys apie 246 tūkst. kWh energijos, o į aplinką bus išskleidžiama apie 17 tonų mažiau CO2.

Modernios darbo vietos ir komfortiška aplinka

Atnaujinus patalpas, sukurtos šiuolaikiškos ir funkcionalios darbo vietos, įrengta poilsio zona bei konferencijų salės. Vidaus sprendimai pritaikyti taip, kad pastate patogiai galėtų judėti ir negalią turintys žmonės. Didelis dėmesys skirtas darbuotojų komfortui: tinkamą temperatūrą vasarą ir žiemą užtikrins pažangūs šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sprendimai. Pastato saugumą sustiprina atnaujinta gaisro ir apsauginė signalizacija, įrengtos modernios stebėjimo kameros bei patekimo į patalpas kontrolės sistema.

Išsaugotas unikalus pastato charakteris

Atliekant renovaciją didelis dėmesys skirtas išsaugoti pastato unikalumą. Restauruoti autentiški fasado elementai, interjero detalės. Tai leido sukurti modernų ir funkcionalų statinį, kartu išsaugant jo istorinę vertę ir suteikiant jam jaukumo bei solidumo.

Investicija į ateitį

A. Jakšto g. 1 pastato atnaujinimo darbai kainavo beveik 7 mln. eurų. Lėšas skyrė Turto bankas ir Viešųjų investicijų plėtros agentūra. Tai jau antrasis Turto banko atnaujintas muitinės pastatas Lietuvoje šiais metais. Kovo pradžioje duris atvėrė atnaujintas Kauno teritorinės muitinės pastatas, o dar šiemet tikimasi baigti ir Klaipėdos teritorinės muitinės administracinės patalpas. Per artimiausius 4 metus Turto bankas valstybinių pastatų atnaujinimui numatęs skirti apie 320 mln. eurų.

Parengta pagal Turto banko informaciją

Nuotr. Turto banko


Temos: Architektūra